З чого розпочати вибір професії?

Сьогодні давай поговоримо з тобою про те, з чого варто розпочати вибір майбутньої професії. У мене є кілька універсальних порад. Приготуй 5 хвилин на вдумливе читання цього матеріалу.

Вибір професії foto11. Дій проактивно та самостійно

Всі люди хоча б раз замислювалися про те, як чудово було б навчитися чогось нового чи змінити щось у своєму житті. Але лише одиниці переходять від слів до дії. Це тому, що більшість людей поводяться пасивно, бояться зазнати невдачі або просто відкладають усе на потім.
Успішна людина не боїться, не чекає та робить. Думає та діє проактивно, за своєю ініціативою, згідно зі своїми бажаннями та переконаннями, а не чекає, поки хтось скаже чи попросить.

2. Оточуй себе розумними людьми

Послухай Конфуція: "Якщо ти найрозумніша людина в кімнаті, значить ти не в тій кімнаті, де маєш бути".
Дуже важливо потрапити в таке середовище, де тебе оточуватимуть розумні та талановиті люди, у яких ти зможеш навчатися та отримувати досвід. Таке середовище набагато швидше і сильніше підніме тебе нагору соціальним ліфтом. Це стосується і навчання, і роботи, і життя загалом.
До речі, саме тому іноді корисніше вступити до топового університету на платне відділення, ніж пройти за конкурсом до посереднього вишу на бюджет. Тому що сильний університет - це сильне середовище та сильне оточення.

3. Став більше запитань

Один із найчастіших страхів підлітка - виглядати безглуздо. Не треба боятися ставити запитання, навіть найдурніші. Якщо чогось не розумієш, запитай. Якщо все одно не розумієш - уточни своє питання, попроси пояснити простіше. Саме так роблять розумні та успішні люди. Вони намагаються у всьому розібратися, не боячись виглядати тупо.

4. Став високу мету

Не потрібно вибирати професію лише для того, щоб знайти стабільну роботу та заробляти гроші. Це погана мотивація. Спробуй уявити себе кимось по-справжньому корисним та значущим.
Ось тобі приклади гарних амбітних цілей:

  • Хочу відкривати форми життя
  • Буду створювати ліки від невиліковних хвороб
  • Настав час рятувати планету від забруднення
  • Відчуваю, що маю допомагати людям
  • Хочу зробити світ красивим та зручним

Така робота крім грошей приноситиме задоволення, наділятиме життя змістом і зробить тебе щасливою людиною.

5. Вивчай світ навколо

Людський мозок дуже хитрий. Він влаштований таким чином, що ми часто програмуємо себе на певні зрозумілі нам сценарії і підсвідомо не впускаємо нові можливості. Важливо не потрапити до цієї пастки свідомості.
Навіть якщо ти вже вирішив ким хочеш стати - не зупиняйся на цьому виборі, перевір його на міцність. Вивчи інші варіанти та можливості.
Швидше за все, твої поточні уявлення про сучасний світ і ринок праці дуже далекі від істини, а про більшість перспективних професій ти ще навіть не знаєш.

6. Рухайся від загального до часткового

На старті краще вибирати широку дорогу - почни з базової професії та фундаментальної освіти. Вузька спеціальність, обрана під час вступу, може перестати тобі подобатися чи застаріє швидше, ніж закінчиш університет чи коледж.
До речі, у багатьох сучасних університетах сьогодні не потрібно одразу при вступі обирати вузьку спеціалізацію, а є можливість перші кілька семестрів вивчати різні дисципліни та брати так звані елективні курси чи курси на вибір. Завдяки такому підходу студенти до 2-го або 3-го курсу набагато краще розуміють, яка зі спеціалізацій перспективніша і краще їм підходить.

За матеріалами https://www.ucheba.ru, Каючкін Олександр

Вибір професії foto2

Журнал "Сучасна освіта" - останній випуск

  • Лютий 2023

    Абітурієнту 2023 – Вступні випробування у 2023 році. Хто такий фахівець з кібербезпеки та як ним стати? Як скласти іспит IELTS в Україні в 2023 році. Програма подвійного диплому у Німеччині. Провідні університети Чехії, Словаччини, Німеччини запрошують українців на навчання в 2023 році. Читайте про все це в журналі «Сучасна освіта» №2 (лютий, 2023 рік) Читати далі
  • 1

Про нас

Більше 20 років ми допомагаємо молодим людям приймати найважливіші рішення у житті, такі як вибір професії, ВНЗ, побудова успішної кар'єри. Ми професійно збираємо та розповсюджуємо достовірну освітню інформацію, виявляємо та рекомендуємо можливості для отримання кращої освіти в Україні та за кордоном.


Наші проекти

Контакти