Старшокласнику і абітурієнту - статті в поміч!

Бути філософом круто!

спеціальність 033 "Філософія"

Філософську освіту можна назвати найуніверсальнішою гуманітарною освітою. Ця освіта зробить Вас всебічно розвиненою особистістю а знання, здобуті Вами на факультеті філософії, стануть базою подальшого життя.

Продовжити читати

Спеціальність 231 СОЦІАЛЬНА РОБОТА - як стати соціальним працівником

спеціальність 231 "Соціальна робота" foto

Сфера соціального захисту населення є однією з найбільш пріоритетних у розбудові громадянського суспільства. Саме тому в нашій державі зростає попит на професію соціального працівника.

Продовжити читати

Бакалавр - яка це освіта і чи потрібно навчатися далі?

Бакалавр - яка це освіта

Все, що стосується вищої освіти в Україні, регулюється відповідним законом України "Про вищу освіту" та Болонською декларацією. Давайте розбиратися, бакалавр - яка це освіта, та що робити після отримання диплома.

Продовжити читати

Вивчаємо англійську за мультиками та де їх дивитися

Вивчаємо англійську за мультиками

Мультфільми англійською вже давно перестали бути виключно дитячою розвагою. Сучасні мультики можуть бути цікавими не лише дітям, а й дорослим. А якщо ви хочете підтягнути свою англійську, то перегляд мультиків іноземною мовою взагалі дозволить поєднати приємне з корисним.

Продовжити читати

Де отримати вищу ІТ-освіту

Вища ІТ-освіта в Україні

Всі знають, що IT-спеціальності сьогодні найпопулярніші, високооплачувані та перспективні. Але не всі розуміють, що IT-сфера поєднує цілу низку різних професій, кожна з яких вимагає не лише певних знань та навичок, а й підходить людям з різними характерами, темпераментом, захопленнями та кар'єрними очікуваннями.

Продовжити читати

Професії в агросекторі - агроінженер і агроном - це перспективно і прибутково

Професії в агросекторі

Україна відома у світі не тільки своєю ІТ-галуззю, а й сільськогосподарською. Україна є одним з найбільших світових виробників зернових та олійних культур. До війни через наші порти йшло понад 90% експорту зерна та олії, зазначає видання DW. Коли вдасться розблокувати всі логістичні шляхи експорту, безсумнівно, країна повернеться до довоєнних показників, а для цього знадобляться вправні фахівці.

Продовжити читати

Зміни у фінансуванні здобуття вищої освіти з 2024 року

Фінансуванні здобуття вищої освіти з 2024 року

Результати національного мультипридметного тесту, які отримають абітурієнти, безпосередньо впливатимуть на розмір гранту для здобуття вищої освіти. Про це повідомило Міністерство освіти і науки України.

Продовжити читати

"Архітектура та містобудування" спеціальність 191 - де вчитися в 2024 році

Архітектура та містобудування

Архітектор - одна з найцікавіших та найперспективніших творчих професій, пов'язана з формуванням навколишнього середовища. Основу професії архітектора складає креативна проектна діяльність, уміння створювати власні унікальні проекти, втілювати їх у моделях та детальних кресленнях, поєднуючи інженерне мислення, художньо-композиційні навички та сучасні інформаційні технології.

Продовжити читати

Як вибрати професію та яких помилок варто уникати

Помилки при виборі професії

Проблема вибору професії постає перед кожним, хто закінчує школу. Адже цей крок може визначити все життя людини. Не завжди виходить правильно вибрати з першого разу. Але є рекомендації, які допоможуть старшокласнику вирішити чим йому займатися в майбутньому.

Продовжити читати

Люди цікавих професій - творці журналів і книг

Хто працює в друкарні

Завдяки старовинним рукописам та книгам ми дізнаємося про життя людей, які жили тисячу років до нас. Книги дозволяють нам опинитися в іншому світі або замислитися над тим, про що раніше не думали. Ми заповнюємо нашу уяву тим, про що пише автор, візуалізуючи те, що відбувається в книзі.

Продовжити читати

Зіркова професія - АСТРОНОМ!

Професія астроном

Усі знають, що астрономи - це люди, які спостерігають за небесними тілами, але в чому конкретно полягає їхня робота, і яку користь вона приносить суспільству? Адже зірки далеко від нас, і ми не можемо на них впливати.

Продовжити читати

Спеціальність археолог або Подорож в машині часу

Спеціальність Археолог

Професія археолога відноситься до тих небагатьох спеціальностей, які оповиті ореолом романтики, таємничості і, якщо хочете, навіть містики. В уяві багатьох археологи схожі на шукачів скарбів, з тією лише різницею, що для перших пошуки древніх артефактів - це "мистецтво заради мистецтва", а для других основною метою є нажива. Через відсутність користолюбства археологів найчастіше сприймають як диваків, відірваних від реальності і занурених у справи днів, що давно минули.

Продовжити читати

Ораторське мистецтво: навіщо його освоювати студентам і з чого варто починати

Авторська майстерня Олексія Глинько

Публічне і ділове спілкування активно увійшло в повсякденне життя сучасної людини. Ми виступаємо на конференціях, беремо участь у зборах, спілкуємось через голосові месенджери та читаємо вітальні промови. Цей процес став дуже активним, і успішній людині важливо працювати над поданням своєї мови.

Продовжити читати

Вступ до ВНЗ після коледжу

Навчання в коледжі

Випускники технікумів або коледжів нерідко хочуть продовжити навчання за обраною спеціальністю. Виникає безліч питань: що потрібно знати про вступ, які переваги у них є. Прочитавши статтю, ви дізнаєтеся на них відповіді.

Продовжити читати

Як заговорити іноземною мовою не виходячи з дому

Іноземні мови в Україні

Вивчення нової мови може бути настільки ж захоплюючим, наскільки і складним процесом. Тому потрібно постаратися зробити процес вивчення мови максимально природним та інтуїтивним. Звичайно, найкращий спосіб зробити це - вирушити до країни мови, що вивчається. Там ви активно будете використовувати мову і вийдете із зони комфорту.

Продовжити читати

НМТ-2024: особливості вступних іспитів

НМТ-2024, фото

8 листопада Верховна Рада України підтримала законопроєкт № 10092 "Про внесення змін до деяких законів України щодо державної підсумкової атестації та вступної кампанії 2024 року". Про особливості НМТ та модель його проведення читайте нижче.

Продовжити читати

Як стати Істориком - спеціальність 032 Історія та археологія

спеціальність 032 Історія та археологія фото

Професія історика займає особливе місце серед професій, створених людьми за останні кілька тисяч років. При цьому історична наука, яка закладає основи професії історика-науковця, історика-вчителя, історика-викладача, відносно молода - її вік налічує приблизно півтора століття.

Продовжити читати

Вступ до медичного університету в Україні - спеціальність 222 Медицина

Вступ в медичний університет України фото

Щоб стати лікарем в Україні, потрібно вивчитись в університеті на магістра медицини, після чого пройти навчання на інтернатурі. Вступ на спеціальність 222 "Медицина" можливий після 11 класу або після коледжу. Навчання проходить лише на денній формі, тобто заочно вивчитись на лікаря не можна.

Продовжити читати

5 перспективних професій у сфері транспорту

Перспективні професії у сфері транспортних технологій

Різні види транспорту з'являються і зникають залежно від потреб людей. Приблизно 100 років тому було створено перший літак, оскільки люди почали активніше переміщатися. Також з'являються швидкісні поїзди, електробуси та електромобілі.

Продовжити читати

Транспортні професії

Професії в транспорті фото

Які бувають професії, пов'язані з транспортом та рухом вантажів? Для того, щоб вибрати відповідний напрямок навчання, доцільно ознайомитися з тим, які області існують і в чому полягає специфіка кожної з них.

Продовжити читати

Гірничий інженер - професія сьогодення і майбутнього

професія Гірничий інженер

В надрах України знаходиться близько 20 тисяч родовищ, серед яких промислове значення мають більше 8 тисяч із запасами 94 видів мінеральної сировини. Тому навіть на тлі інтенсивного зниження споживання вугілля і розвитку альтернативних джерел енергії в найближчій 10-15 років очікується висока потреба в розробці родовищ мінеральних ресурсів і попит на підготовку висококваліфікованих фахівців в галузі гірничої справи тільки посилиться.

Продовжити читати

Вступні випробування на бакалаврські програми у 2024 році: чого очікувати

Вступ 2024 - НМТ

2024-ий буде вже третім роком, в який Україна через повномасштабне вторгнення не може провести повноцінне зовнішнє оцінювання для вступників. Український центр оцінювання якості освіти вже відпрацював схему проведення національного мультипредметного тесту. Однак цьогоріч очікуються певні зміни.

Продовжити читати

Держзамовлення на 2023 рік на підготовку фахівців

Підготовка фахівців для відбудови

Уряд збільшив державне замовлення на 2023 рік на підготовку фахівців медичних спеціальностей, соціальних працівників та робітничих кадрів загалом на 3,5 тисячі. Відповідне рішення було ухвалене на засіданні Кабінету Міністрів України 11 липня 2023 року.

Продовжити читати

Вступна кампанія 2023: перші підсумки

Вступна кампанія 2023: перші підсумки

Українські абітурієнти цьогоріч подали до вітчизняних закладів освіти 718 тисяч заяв. Про це розповів в інтерв'ю Радіо Культура заступник міністра освіти і науки України Михайло Винницький. І всупереч війні кількість вступників, які бажають навчатися в Україні, зросла майже на 20% порівняно з минулим роком.

Продовжити читати

Робітничі професії в аграрному секторі - шлях до свого бізнесу

Професії в аграрному секторі

Аграрний сектор економіки країни - це цілісний комплекс, тісно пов'язаний з природними умовами, ресурсами, технічними можливостями та кваліфікованими спеціалістами. Земля - найбільше природнє багатство нашої держави.

Продовжити читати

Вступна кампанія до профтехів

Профосвіта 2023

Скільки триває вступна кампанії до закладів професійної освіти? Чи можна подати документи онлайн? Як проходить конкурсний відбір? Відповіді на ці питання вступники вже можуть знайти на сайті МОН та на сайтах освітніх закладів.

Продовжити читати

Вступ до закладів фахової передвищої освіти в 2023 році: важливі дати

Коледжі України фото

Вступ до омріяного закладу освіти - це те, заради чого цьогоріч реєструватимуть електронні кабінети, складатимуть НМТ і проходитимуть співбесіди й творчі конкурси, а потім схвильовано шукатимуть своє прізвище в рейтингових списках.

Продовжити читати

Як вибрати ВНЗ для вступу?

ЗВО України

Отже, ви визначилися зі спеціальністю, переконалися у перспективності професії, її затребуваності у майбутньому, тепер треба вибрати ВНЗ, який здійснює підготовку цих фахівців.

Продовжити читати

Вибираємо вищий навчальний заклад - практичні поради

Вибираємо вищий навчальний заклад

Незабаром закінчиться ще один навчальний рік, і перед випускниками постане питання про те, куди подавати документи. Вибір вузів зараз величезний, але як серед багатьох університетів, напрямів та форматів навчання вибрати найкраще? Далі ми публікуємо кілька порад випускникам.

Продовжити читати

Які IT-професії будуть популярними у 2023 році?

популярні IT-професії

Світовий IT-сектор розвивається надзвичайно швидко. З одного боку, це його перевага, а з іншого - недолік. В чому ж цей недолік? Ну, наприклад в тому, що новачку буває доволі складно обрати професію, яка є актуальною зараз і яка залишиться актуальною на роки вперед.

Продовжити читати

Бакалаврат - 2023: ключові дати

Якщо ти щойно закінчив школу або коледж, вже одержав документ про повну загальну середню освіту чи диплом молодшого спеціаліста, молодшого бакалавра або фахового молодшого бакалавра, твій наступний крок - скласти національний мультипредметний тест!

Продовжити читати

Особливості вступу на медичні спеціальності у 2023 році

Вступ на медичні спеціальності фото

Допомагати людям - надзвичайно благородна справа. А професія медика - найгуманніша, адже вона покликана стояти на сторожі людського життя. Саме медики дарують здоров'я людям, рятують від найрізноманітніших хвороб.

Продовжити читати

Освітній хаб "Google Знання" в Україні

Освітній хаб Google Знання

Освітній хаб "Google Знання"допоможе будь-кому в Україні вивчати будь-що у світі, незалежно від того, це знання для школи, роботи чи життя. Мета проєкту - допомогти українцям отримувати нові навички та розвивати кар'єру, а Україні - рухатися до цифровізації навчання, попри важкі часи.

Продовжити читати

Вступ без результатів НМТ в українські виші в 2023 році

Вступ без результатів НМТ

МОН затвердив перелік спеціальностей, яким надаватиметься особлива підтримка під час вступної кампанії 2023 року. Особливістю вступу на ці спеціальності є те, що на них можна бути зарахованим на навчання за контрактом без результатів зовнішніх іспитів (НМТ, ЄВІ, ЄФВВ).

Продовжити читати

Еко-професії або яку "зелену" спеціальність вибрати, щоб стати затребуваним?

Спеціальність Екологія

Екологічні проблеми, стан довкілля та природи хвилюють сучасних дітей та підлітків, приклад тому - Грета Тунберг зі Швеції, кліматичний активіст Сальвадор Гомес Колон із Пуерто-Ріко та інші. Молоді люди підвищують екологічну поінформованість по всьому світу, активно ведуть блоги, беруть участь у міжнародних конференціях, організовують екологічні рухи та "зелені" акції.

Продовжити читати

Новітні військові професії

Військові професії фото

Починаючи від 2014 року у Збройних Силах України концептуально змінилась система підготовки сержантів та офіцерів - були переглянуті навчальні програми, збільшилась практична складова, приділялась увага розвиткові навчальної матеріально-технічної бази колективної підготовки, був застосований досвід проведення АТО/ООС.

Продовжити читати

Економічні спеціальності в КПІ ім. Ігоря Сікорського: факультет менеджменту та маркетингу

факультет менеджменту та маркетингу - спеціальності

Економіка сьогодні – це не просто наука про товарно-грошовий обмін. Це процеси, які пронизують і охоплюють все наше життя: починаючи від грамотного розподілу сімейного бюджету до формування стратегій розвитку світових корпорацій.

Продовжити читати

Чеська мова: як почати вивчати?

Чеська мова, фото1

Ми багато розповідаємо про спеціальності та університети Чеської Республіки. Диплом європейського зразка, який приймають у багатьох країнах, дозволяє студентам працювати у будь-якій точці світу.

Продовжити читати

Як стати офіцером Збройних Сил України: нові вимоги та доповнення

Військова освіта в Україні фото 1

Концепція трансформації системи військової освіти передбачає нові підходи до здобуття військової освіти в мережі військових вишів. В основу концепції покладено здобуття вищої військової освіти (бакалаври, магістри, доктори філософії) в системі професійної освіти тактичного, оперативного і стратегічного рівня військової освіти, а також підвищення кваліфікації в системі підготовки на базі навчальних центрів.

Продовжити читати

Путівник професій КПІ ім. Ігоря Сікорського у галузі електричної інженерії

Електричний інженірінг, фото 1

Чим цікаві дослідження та вивчення енергетичних явищ? Яке місце займає ІТ в системах керування енергосистемою? Як створювати електростанції майбутнього та системи "розумний дім" з автономним електроживленням? Як розробляти комп'ютерно-керовані електромобілі та робототехнічні засоби?

Продовжити читати

Вступ до закладів фахової передвищої освіти в 2022 році

Вступ до коледжів в 2022 році фото 1

3 травня 2022 року в Міністерстві юстиції України зареєстровано наказ Міністерства освіти і науки від 20 квітня 2022 року № 364 (зі змінами) "Про затвердження Порядку прийому на навчання до закладів фахової передвищої освіти в 2022 році" (№ 486/37822).

Продовжити читати

Як правильно обрати професію: напрями, спеціальності, спеціалізації

Спеціальність

Зробити усвідомлений вибір майбутньої професії під час вступу до університету допомагає роз'яснення всіх тонкощів приймальної кампанії та ієрархії освітньої системи. Не менш важливу роль відіграє термінологія, з якою більшість абітурієнтів мають реальні проблеми. Багато підлітків не знають різницю між спеціальністю та спеціалізацією. У результаті їм складно зорієнтуватися у різноманітті варіантів для вступу.

Продовжити читати

Кібербезпека, Data Science, геймінг або UX-дизайн: яку IT-спеціальність вибрати

Кібербезпека, Data Science, геймінг, UX-дизайн

Українську IT-сферу називають найперспективнішим сектором розвитку вітчизняної економіки. Наша країна традиційно вважається одним із європейських лідерів агро та важкої промисловості. Ще 15-20 років тому українська економіка міцно спиралася на експорт сталі і зерна та всерйоз ризикувала залишитися сировинною надовго.

Продовжити читати

Що приносить знання мов?

Вивчаємо іноземні мови, фото 1

Володіти мовами - це як мати чарівний ключ, який дозволяє відкривати секретні двері і побувати там, куди інакше неможливо потрапити. Знання мов дарує кожному більше можливостей: навчатися чи працювати за кордоном, більше заробляти, заводити друзів у всьому світі.

Продовжити читати

  • 1
  • 2

Журнал "Сучасна освіта" - останній випуск

  • Березень 2024

    Абітурієнту 2024 – Спеціальність 231 «Соціальна робота» – де вчитися в 2024 році (коледжі, університети України). Спеціальність 033 «Філософія» - умови вступу, довідник ЗВО України. Бакалавр – яка це освіта і чи потрібно навчатися далі? Вступ на бакалаврат – 2024: календар проведення НМТ. Навчання під звуки війни – історія ПТУ №14 м. Нова Каховка. НТУУ «КПІ імені Ігоря Сікорського» запрошує на навчання. Кращі університети світу для вивчення авіації – огляд, умови вступу і навчання. ВНЗ Греції: куди йти вчитися. Університети Республіки Кіпр запрошують на навчання українців. Як виїхати за кордон за візою цифрового кочівника? Як в Міжнародному космічному університеті готують майбутніх космонавтів. Читайте про все це в журналі «Сучасна освіта» №3 (березень, 2024 рік) Читати далі
  • 1

Підписуйтесь!

Якщо вам подобається те, що ви читаєте в Інтернеті, чому б не скористатися нашою підпискою. Ви будете отримувати на електронну пошту номер журналу одразу після його виходу в світ. Ми підготували для вас корисний сервіс «Безкоштовну он-лайн передплату» на свіжий випуск журналу «Сучасна Освіта». Щоб підписатись, заповніть форму.

Журнал «Сучасна Освіта» постійно зростає, прагнучи надавати високоякісний контент, який вітається різноманітною спільнотою студентів. Розповідаючи про кращі навчальні заклади, а також останні академічні тенденції, ми допомагаємо нашим читачам бути в курсі того, що відбувається у сфері освіти. Читайте, аналізуйте, вирішуйте - ми допоможемо!

Про нас

Більше 20 років ми допомагаємо молодим людям приймати найважливіші рішення у житті, такі як вибір професії, ВНЗ, побудова успішної кар'єри. Ми професійно збираємо та розповсюджуємо достовірну освітню інформацію, виявляємо та рекомендуємо можливості для отримання кращої освіти в Україні та за кордоном.


Наші проекти

Контакти