Найскладніші предмети у ВНЗ

Вирішуючи питання вступу, абітурієнти повинні враховувати, перш за все, питання про те, яка професія їм подобається, ким вони хотіли б працювати, до чого вони мають здібності, а також умови навчання в тому чи іншому ВНЗ: наявність гуртожитку, вартість навчання, вартість проживання, стипендія.

Навчання в університеті foto1Є й інші питання, з якими стикаються студенти, що вже вступили: як складати сесію, заліки з предметів.
Це пов'язано, насамперед, зі складністю вузівської програми та здатністю студента вивчати теорію різних дисциплін. Про ці дисципліни і говоритимемо.

Найскладнішого предмета не буває, бувають "складні викладачі", але якщо ви відповідально готуєтеся, і у вас правда є здібності, ви обов'язково пройдете всі випробування та успішно здасте сесію!

Як гуманітарні, так і технічні дисципліни вимагають ретельного вивчення. І якщо для гуманітарних наук важлива пам'ять і здатність міркувати, говорити, то для технічних наук важлива здатність мислити, аналізувати, думати. Це дві різні категорії, які абсолютно по-різному даються різним людям.
Тому перше питання, яке має ставити собі кожен абітурієнт: на якій спеціальності я можу навчатися: технічній чи гуманітарній?
Від цього залежить ваше подальше навчання у ВНЗ: буде воно складним і незрозумілим, чи простим і приємним!

Якщо ви спостерігаєте в собі здатність до обох напрямків, тоді одне загальне для всіх правило вам допоможе успішно складати заліки, іспити ВНЗ та закривати сесію:
Завжди з'являйтеся на лекціях, не пропускайте практичні заняття та регулярно готуйте завдання, щоб викладач бачив вашу активність.

Для більш цілеспрямованих студентів також є порада:
Готуйте по кожному предмету свої питання, які ви не змогли знайти у лекції чи навчальному посібнику, і наприкінці лекції ставте викладачеві - така активність буде не тільки приємною викладачеві, а й покаже іншим студентам гарний приклад підготовки!

Найскладніші предмети у ВНЗ

Справді, такі є. Пов'язано це з великим обсягом інформації та завдань, малою кількістю годин, відведених на лекції та практичні заняття, не готовність чи небажання викладача дати потрібну інформацію у повному обсязі. Також це часто предмети, які просто нікому не цікаві, і студент має сумніви щодо важливості цих знань: наприклад, сопромат.
Статистика найскладніших предметів виявила такі, з якими часто студенти мають труднощі у освоєнні та складання іспитів.

Найскладніші ТЕХНІЧНІ предмети згідно з опитуванням студентів різних спеціальностей:
1) Теоретична фізика
2) Сопромат
3) Накреслювальна геометрія
4) Вища математика
5) Практика писемного та усного мовлення.

Кожен із цих предметів вимагає знань законів та вмілого застосування у вирішенні завдань. Часто це буває складно тим студентам, які не вловили суть понять та законів та на якомусь етапі перестали сприймати знання як керівництво до вирішення завдань.
Деяким студентам важко читати текст з фізики та застосовувати його до завдань - їм просто не показали, як це правильно застосовувати. Звідси байдужість до прочитаного та нерозуміння при вирішенні завдань.

Серед гуманітарних наук теж можуть виділятися складніші та простіші науки.
Але з гуманітарними науками часто трапляються випадки, коли студент уміло пояснює те, про що мало уявляє, або викладач не має суворого підходу до перевірки знань студента. Тому наступний рейтинг є досить умовним.

Найскладніші ГУМАНІТАРНІ дисципліни ВНЗ:
1) Теорія права (правознавство)
2) Філософія
3) Бухгалтерський облік

Насамперед теорія права - це дуже великий обсяг інформації, яку слід запам'ятати. Також цю Навчання в університеті - складні предмети foto2інформацію потрібно вміти застосовувати для тих чи інших випадків (порушень права, законів), що не завжди може мати чіткі правила та єдине рішення.

Розуміючи всю важливість цих питань, тепер ви зможете вирішити який ВНЗ і який напрямок навчання гідний вашої уваги та зусиль.

Журнал "Сучасна освіта" - останній випуск

  • Лютий 2023

    Абітурієнту 2023 – Вступні випробування у 2023 році. Хто такий фахівець з кібербезпеки та як ним стати? Як скласти іспит IELTS в Україні в 2023 році. Програма подвійного диплому у Німеччині. Провідні університети Чехії, Словаччини, Німеччини запрошують українців на навчання в 2023 році. Читайте про все це в журналі «Сучасна освіта» №2 (лютий, 2023 рік) Читати далі
  • 1

Про нас

Більше 20 років ми допомагаємо молодим людям приймати найважливіші рішення у житті, такі як вибір професії, ВНЗ, побудова успішної кар'єри. Ми професійно збираємо та розповсюджуємо достовірну освітню інформацію, виявляємо та рекомендуємо можливості для отримання кращої освіти в Україні та за кордоном.


Наші проекти

Контакти