Професії майбутнього у галузі охорони здоров’я

Нові технології активно впроваджуються в сферу медицини. Досягнення генної інженерії, молекулярної біології, нано- і біотехнологій, робототехніки використовуються для раннього діагностування захворювань, лікування, створення органів і штучних, електронних імплантатів, протезування та ін.

Вбачається, що розвиток штучного інтелекту створить передумови для надання консультаційних медичних послуг он-лайн з високим ступенем вірогідності тощо. У зв'язку з цим змінюється сутність професійних завдань та виникають нові професії.

Професії в галузі медицини фото 1Фахівець з наномедицини /наномедик

Розвиток технологій, заснованих на роботі з молекулами і атомами, називають нанотехнологіями. Використання цих технологій в медицині є основою створення субатомних механізмів - мікроскопічних роботів, які будуть допомагати лікувати пацієнтів і проводити профілактичні обстеження. Фахівці братимуть участь в розробці програмного і робототехнічного забезпечення для лікувального та діагностичного обладнанняФахівець зі створення органівРозвиток науки створює можливості для виробництва живих органів або навіть окремих систем людського організму. Це і використання "розумних" біоматеріалів, і стовбурових клітин, і "друкування" органів, що дозволить відмовитися від протезування та штучних органів. Сьогодні використовуються технології створення та відновлення тканин, наприклад, гель від кровотеч і спрей, що забезпечує відновлення пошкоджених ділянок шкіри, для лікування опікових пошкоджень шкіри. Впроваджуються технології 3 D-біопринтингу, що дозволяє тривимірний друк живих тканин.Вирощування органів - це перспективна біоінженерна технологія, метою якої є створення повноцінних життєздатних органів людини. Активні розробки і експерименти в цій галузі тривають вже понад 20 років.

Нанодієтолог / молекулярний дієтолог

На основі результатів генетичного аналізу людини, особливостей перебігу її фізіологічних процесів і молекулярного складу їжі, розроблятимуться індивідуальні схеми харчування. Це дозволить підібрати оптимальний режим харчування, враховуючи індивідуальні особливості. При цьому не буде потреби експериментувати з різноманітними дієтами тим, кому небайдужий їх зовнішній вигляд і здоров'я.

Професії в галузі медицини фото 2Wellness-консультант для літніх людей

Загалом, wellness - це висока якість життя, міцне фізичне та психічне здоров'я, благополуччя, енергійність та активний спосіб життя. Тобто, це відчуття здоров'я в усіх його проявах, це енергія і краса в будь-якому віці. На сьогодні індустрія wellness охоплює різні сектори світової економіки, спрямовані на покращення якості і рівня життя людей, - це і продукти здорового харчування, косметичні засоби догляду за шкірою і волоссям, оздоровчий туризм тощоЗ розвитком медицини середня тривалість життя жителів планети продовжує зростати. Потреби людей, старших 75 (і навіть 100) років, перестануть мати другорядне значення. Тому консультант клієнта у віці 75+ стане однією із затребуваних професій майбутнього. Wellness-консультанти повинні бути обізнані з досягненнями сучасної медицини, психології, напрацюваннями у сфері лікарських засобів, природних препаратів, протезування, дієтології та фітнесу. Також, за оцінками експертів, у подальшому в медицині набуватимуть розвитку технології:розшифрування (секвенування) та програмування генома людини,самодіагностики, он-лайн діагностування,вживлення медичних роботів-пристороїв,генетичного аналізу (скрінінгу),аналізу медичних даних, отриманих з особистих гаджетів (на зразок smart-браслетів), формування відповідних медичних баз,роботизації медичних процесів. Створення, а подекуди і обслуговування, складних систем передбачає участь в їх розробці фахівців різних напрямів. Тому у сучасному світі ми маємо володіти знаннями інформаційних технологій, просторовим і критичним мисленням, вмінням виявляти проблемні питання та визначати їх комплексне вирішення, працювати в команді, бути готовими до змін тощо.

ЗВО України медичного профілю

Державні ЗВО
Національний медичний університет ім. О. О. Богомольця (м.Київ)
Вінницький національний медичний університет імені М. І. Пирогова
Харківський національний медичний університет
Луганський державний медичний університет (м. Рубіжне)
Дніпропетровська медична академія (м. Дніпро)
Донецький національний медичний університет ім. М. Горького (м. Лиман)
Запорізький державний медичний університет
Івано-Франківський національний медичний університет
Львівський національний медичний університет імені Данила Галицького
Одеський національний медичний університет
Полтавський державний медичний університет
Тернопільський державний медичний університет імені І. Я. Горбачевського
Національний фармацевтичний університет (м. Харків)
Буковинський державний медичний університет (м. Чернівці)
Черкаська медична академія

Професії в галузі медицини фото 3Приватні ЗВО
Київський медичний університет
Міжнародна академія екології та медицини (м. Київ)
Дніпровський інститут медицини та громадського здоров'я
Дніпровський медичний інститут традиційної і нетрадиційної медицини
Львівський медичний інститут
Харківський міжнародний медичний університет
Харківський інститут медицини та біомедичних наук
 

Журнал "Сучасна освіта" - останній випуск

  • Лютий 2023

    Абітурієнту 2023 – Вступні випробування у 2023 році. Хто такий фахівець з кібербезпеки та як ним стати? Як скласти іспит IELTS в Україні в 2023 році. Програма подвійного диплому у Німеччині. Провідні університети Чехії, Словаччини, Німеччини запрошують українців на навчання в 2023 році. Читайте про все це в журналі «Сучасна освіта» №2 (лютий, 2023 рік) Читати далі
  • 1

Про нас

Більше 20 років ми допомагаємо молодим людям приймати найважливіші рішення у житті, такі як вибір професії, ВНЗ, побудова успішної кар'єри. Ми професійно збираємо та розповсюджуємо достовірну освітню інформацію, виявляємо та рекомендуємо можливості для отримання кращої освіти в Україні та за кордоном.


Наші проекти

Контакти