ЗНО-2022: терміни проведення та особливості екзаменів

34 foto1Основна сесія

Основна сесія зовнішнього незалежного оцінювання 2022 року відбудеться з 23 травня до 17 червня. Відповідні дати затверджено наказом Міністерства освіти і науки України № 1166 від 2 листопада 2021 року.

Реєстрація осіб для участі у ЗНО триватиме з 1 лютого до 9 березня. Керівники закладів освіти зможуть зареєструвати учнів (слухачів, студентів) для проходження ДПА у формі ЗНО до 1 березня.

Не пізніше 29 квітня у зареєстрованих учасників з'явиться можливість завантажити зі своїх інформаційних сторінок запрошення-перепустки, де буде зазначено час і місце проведення тестувань.

Тестування основної сесії ЗНО-2022 відбудуться за таким графіком:

 • фізика - 23 травня;
 • хімія - 26 травня;
 • українська мова, українська мова і література - 31 травня;
 • математика, математика (завдання рівня стандарту) - 3 червня;
 • іспанська, німецька, французька мови - 6 червня;
 • англійська мова - 7 червня;
 • історія України - 10 червня;
 • географія - 14 червня;
 • біологія - 17 червня.

Інформацію про результати основної сесії ЗНО з усіх навчальних предметів буде розміщено на інформаційних сторінках учасників тестування до 30 червня.

Кожен зареєстрований учасник має право пройти тести щонайбільше з п'яти навчальних предметів за рахунок коштів державного бюджету, та більшу кількість - за рахунок коштів фізичних і юридичних осіб у встановленому законодавством порядку.

Пробне ЗНО

Водночас пробне ЗНО-2022 відбудеться 19 та 26 березня. Реєстрація для участі у ньому триватиме протягом 5-22 січня. Зареєструватися можна буде на сайтах регіональних центрів оцінювання якості освіти.

Пробне тестування з української мови, української мови і літератури відбудеться 19 березня. А з історії України, математики, математики (завдання рівня стандарту), біології, географії, фізики, хімії, а також з іноземних мов (англійської, іспанської, німецької та французької) - 26 березня. У день проведення пробного ЗНО кожен зареєстрований учасник може скласти тест з одного навчального предмета.

Результати пробного ЗНО-2022 для осіб, які введуть свої відповіді на спеціальному сервісі, буде оприлюднено на їхніх інформаційних сторінках 25 березня з української мови, української мови і літератури, 1 квітня - з інших навчальних предметів.
Пробне зовнішнє незалежне оцінювання є платною послугою для учасників та неприбутковою для організаторів і проводиться за кошти фізичних і юридичних осіб. Вартість тестування буде визначено регіональними центрами оцінювання якості освіти до 20 грудня 2021 року.

Пробне ЗНО допоможе ознайомитися з організаційними умовами проведення тестування, особливостями роботи з бланками відповідей, структурою та змістом тестових зошитів, а також з'ясувати рівень своїх навчальних досягнень і, як наслідок, уникнути зайвого хвилювання та зосередитися під час основної сесії саме на виконанні тестових завдань.
Відповідно до Умов прийому на навчання для здобуття вищої освіти, 2022 року під час вступу до вишу зараховуватимуть результати зовнішнього незалежного оцінювання 2019-2022 років.

Нюанси завдань ЗНО-2022

Українська мова
Тест з української мови складатиметься з 2 частин і 39 завдань та одного питання, що потребуватиме розгорнутої відповіді. Триватиме екзамен 150 хвилин.

Українська мова та література
Тест складатиметься з 67 завдань, з яких три завдання з короткою відповіддю та одне - з розгорнутою відповіддю. На виконання тесту відведено 210 хвилин.

Математика
На тест з математики виділяють 120 хвилин. За цей час необхідно буде виконати 26 завдань. Ті, хто складатиме тест профільного рівня, мають виконати 34 завдання, з яких 9 завдань відкритої форми. На роботу буде відведено 180 хвилин.

Історія України
Тест з історії складатиметься з двох частин по 30 завдань у кожному. На виконання тесту відведено 150 хвилин.

Англійська мова та інші іноземні мови
Тест з англійської, німецької, французької та іспанської мов складатиметься з чотирьох частин. Загалом учням необхідно буде виконати 59 завдань, з яких 16 завдань на аудіювання, 22 завдання на читання, 20 завдань на використання мови, а також одне завдання відкритої форми. На виконання завдань відведено 150 хвилин.

Географія та біологія
Екзамен з географії складатиметься з 54 завдань різної форми, а у тестах з біології буде 50 завдань. Термін виконання роботи - 150 хвилин.

Фізика
Тест з фізики учні складатимуть протягом 180 хвилин. В роботі буде 38 завдань, з яких 14 завдань - відкритої форми з короткою відповіддю.

Хімія
В цьому році на тести з хімії виділять 150 хвилин замість 180. У роботі буде 50 завдань, з яких 12 завдань відкритої форми з короткою відповіддю.

Джерело: https://testportal.gov.ua

Журнал "Сучасна освіта" - останній випуск

 • Лютий 2023

  Абітурієнту 2023 – Вступні випробування у 2023 році. Хто такий фахівець з кібербезпеки та як ним стати? Як скласти іспит IELTS в Україні в 2023 році. Програма подвійного диплому у Німеччині. Провідні університети Чехії, Словаччини, Німеччини запрошують українців на навчання в 2023 році. Читайте про все це в журналі «Сучасна освіта» №2 (лютий, 2023 рік) Читати далі
 • 1

Про нас

Більше 20 років ми допомагаємо молодим людям приймати найважливіші рішення у житті, такі як вибір професії, ВНЗ, побудова успішної кар'єри. Ми професійно збираємо та розповсюджуємо достовірну освітню інформацію, виявляємо та рекомендуємо можливості для отримання кращої освіти в Україні та за кордоном.


Наші проекти

Контакти