Де заочно вивчитися на програміста

Інтернет наповнений будь-якими курсами, онлайн-книгами, відеоуроками на тему "Хочу бути програмістом". Можна, звичайно, скористатися деякими з них, але в більшості людей не вистачає терпіння, щоб довести навчання до кінця і навчитися писати хоча б найпростіші програми або створювати сайти.

Бути самоучкою - дано не кожному, але більшість хоче мати гарну зарплату та працювати не за режимом, а за бажанням.

Заочна професійна освіта - надійніший шлях. Чому? Тому що повністю самостійно працювати не доведеться - завжди буде з кимось порадитись. Та й сесії допоможуть із дисципліною - доведеться здавати.

Програміст foto1

Як допомогти собі стати програмістом - заочне навчання

Спочатку необхідно визначитися - чи ця професія підходить абітурієнту, чи він керується лише кількістю грошей, які можна заробити. Не все так просто. Позитивний приклад - реальна людина з життя - заробляє хороші гроші на програмуванні, можливо, захоплена своєю справою. І її досягнення - результат тривалої роботи чи доброї освіти. Якщо розібратися - гроші - це не найважливіше, що рухає людиною під час вибору професії.

Є кілька варіантів розвитку подій під час вибору професії.
1. Можна бути самоуком і все життя заробляти улюбленою справою, не маючи диплома. Деякі можливості будуть закриті, наприклад, викладання у навчальних закладах, але здебільшого - непогано.

2. Можна закінчити з натяжкою та зусиллям навчальний заклад, вважати себе великим фахівцем, але працювати в цій сфері не вдасться, бо постійне сидіння за комп'ютером, без спілкування з людьми, може дратувати. До того ж - без певної частки фанатизму та прагнення вперед, розвивати навички не вдасться і незабаром новачки такого фахівця обженуть.

3. Почати вивчення програмування самостійно, щоб визначитись, наскільки легко дається професія. Зазвичай це триває 6 місяців - 1 рік. Якщо все добре, можна вступати вчитися, але не сидіти на лекціях, а продовжувати працювати та вчитися. У такому разі, до кінця навчання можна стати дійсно досвідченим фахівцем, який знає про все нове, що відбувається у сфері програмування.

Третій варіант - ідеальний з погляду перспектив. Якщо комусь знадобиться підтвердження знань, будь ласка: і диплом є, і працювати людина вміє. Отже, вибір падає на класичну заочну чи заочно-дистанційну освіту, що ще простіше та дешевше.

Плюси заочного навчання

Класична заочна освіта підходить для абітурієнтів будь-якого віку, які здобувають як першу вищу, так і другу освіту. Часто буває, що людина знаходить себе вже у зрілому віці - після 30 - 40 років, можливо, що вона вже має досвід роботи програмістом, але хоче підтвердження у вигляді диплома. До цього віку вже більшість має сім'ї та дітей і відволікатися на очне навчання - недоцільно і дорого.

Заочна форма навчання має кілька позитивних моментів:

 • можна вибрати для навчання будь-який вищий навчальний заклад країни - напевно він пропонує заочну форму з дистанційними технологіями, якщо поцікавитися, то, швидше за все, і приїжджати на сесію не треба - все через Інтернет;
 • є можливість вивчати деякі розділи самостійно, при цьому радитися з викладачами (вони люблять ініціативних та розумних студентів та із задоволенням допоможуть);
 • можна починати працювати, якщо рівень дозволяє, якщо ні - влаштуватися помічником до досвідченого програміста та починати освоювати професію на практиці;

На замітку: існує правило 10000 годин. Автор - Малкольм Гладуелл. Він разом із психологом Андерсом Еріксоном довів, що для досягнення визначних результатів потрібен певний час, а саме 10000 годин.

Питання, за який час треба подолати цей рубіж. Відповідь: що швидше - то краще. Тому одразу зараз необхідно поставити собі планку - скільки вчитися, щоби стати справжнім професіоналом. Ну і вибрати, де здобути заочну освіту.

Ще один нюанс: не завжди самостійне навчання корисне, тобто треба бути дуже настирливим самоуком, щоб розібратися. Процес йде набагато легше і швидше, якщо можна просто запитати у когось і тобі дадуть відповідь.

Навчальні заклади, де навчають програмування

Програміст - затребувана професія. Але навіть за великої кількості вузів, які навчають цьому мистецтву, на ринку праці є дефіцит серйозних кадрів. Зазвичай вони працюють самостійно, медом їх не заманити на офісну роботу.

Отже, щоб досягти успіху в професії, необхідно за 2 - 3 роки вийти на рівень 10000 годин практики. Це можливо лише при заочному навчанні та додатковому освоєнні матеріалу в домашніх умовах.

Здобути професію можна як у коледжі, так і вузі. Спеціальність так і називається - "Комп'ютерна інженерія" або "Інженерія програмного забезпечення". Є галузі:

 • системне адміністрування;
 • розробка сайтів;
 • розробка програмного забезпечення;
 • ігри.

Куди піти вчитися заочно? Це хороше питання, тому що орієнтуватися необхідно на той регіон, у якому хочеться жити і є плани виїхати туди.

За матеріалами ecvdo.ru

Де найчастіше вчаться майбутні українські ІТ-фахівці

За результатами досліджень компанії GlobalLogic кожен п'ятий випускник IT-спеціальностей закінчив Національний технічний університет України "Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського", Національний університет "Львівська політехніка" або Харківський національний університет радіоелектроніки. На ці три технічних університети припадає 20% всіх IT-випускників, коли як решту 80% готують 133 виші. Найпопулярнішим університетом став КПІ - його закінчує 8% IT-студентів.

КПІ ім. Ігоря Сікорського є одним з найбільших навчальних закладів Європи. Наведемо кілька цифр. У КПІ працюють 27 факультетів та інститутів, кілька науково-дослідних інститутів та наукових центрів. Площа університетського кампусу - близько 120 гектарів. На цій території розташовано 33 навчальні корпуси, будівлі бібліотеки, концертної зали, лікарні та профілакторія, 20 корпусів студентських гуртожитків та ін. За роки свого існування ВНЗ підготував майже 380 тисяч фахівців.

КПІ входить до 4% кращих університетів світу за версією міжнародних рейтингів QS і Webometrics. Щорічно обіймає найвищі позиції у рейтингах вищих навчальних закладів України "Компас" та "ТОП-200 Україна". Найпопулярніший у мережі Інтернет вищий навчальний заклад України останніх років за версією корпорації Google.

В КПІ ім. Ігоря Сікорського навчається майже 25 тисяч студентів, аспірантів і докторантів. Кожний шостий студент м. Києва здобуває освіту в КПІ, кожен двадцять п'ятий професор і доцент України - викладач КПІ, у технічних ВНЗ країни кожний п'ятий факультет і кафедра - це факультет або кафедра КПІ.

Журнал "Сучасна освіта" - останній випуск

 • Лютий 2023

  Абітурієнту 2023 – Вступні випробування у 2023 році. Хто такий фахівець з кібербезпеки та як ним стати? Як скласти іспит IELTS в Україні в 2023 році. Програма подвійного диплому у Німеччині. Провідні університети Чехії, Словаччини, Німеччини запрошують українців на навчання в 2023 році. Читайте про все це в журналі «Сучасна освіта» №2 (лютий, 2023 рік) Читати далі
 • 1

Про нас

Більше 20 років ми допомагаємо молодим людям приймати найважливіші рішення у житті, такі як вибір професії, ВНЗ, побудова успішної кар'єри. Ми професійно збираємо та розповсюджуємо достовірну освітню інформацію, виявляємо та рекомендуємо можливості для отримання кращої освіти в Україні та за кордоном.


Наші проекти

Контакти