Шість несподіваних бонусів вивчення іноземної мови

Серед очевидних плюсів знання іноземної мови - доступ до більшого обсягу інформації. Так, наприклад, згідно з звітом W3Techs, 60% усіх сайтів глобальної мережі - англійською мовою.

Тим часом вивчення мов не тільки дозволяє вам максимально використовувати переваги інтернету, але й несе в собі величезну користь для психіки та розвитку мозку.

Вивчення іноземної мови - бонуси, foto1
Пропоную вам ознайомитись зі списком несподіваних переваг вивчення іноземної мови.

1. Вивчення мови - одне з найкращих тренувань для розвитку мозку.

Відомо, що Марк Цукерберг - поліглот: крім рідної англійської він знає французьку, іврит, латинь та давньогрецьку. На молодших курсах він декламував напам'ять усю Іліаду. Але навіщо студенти вчать мертві мови? Вся справа в тому, що вивчення мов покращує пам'ять та підвищує здатність до навчання та сприйняття нового.

2. Іноземна мова розвиває здатність до багатозадачності.

Люди, які володіють кількома мовами, здатні легше перемикатися між завданнями та паралельно вирішувати в думці кілька проблем. Крім того, вони швидше та легше пристосовуються до несподіваних змін обставин.

3. Вивчення мов підвищує культурну поінформованість.

Суть у тому, що носій нової мови є також і носієм культури своєї країни, і процес вивчення іноземної мови якнайкраще сприяє вихованню толерантності, сприйняттю іншомовної культури та звільненню від упереджень.

Більше того, вивчення іноземної мови допомагає краще зрозуміти свою рідну мову та культуру. Це пов'язано з тим, що, опановуючи рідну мову в дитинстві, ми не заглиблюємося в питання граматики, словотвору та етимології. У результаті ви починаєте помічати те, на що раніше не звертали увагу. Це ніби ви все життя грали в баскетбол, а потім навчилися грати у волейбол, і знайшли в баскетболі застосування нових навичок.

4. Знання іноземних мов розвиває комунікабельність.

Зрештою, саме спілкування є головною метою вивчення мови. Спілкування з носіями мови дає змогу вдосконалювати розмовні навички. Це як із їздою на велосипеді: щоб навчитися, треба сісти та почати крутити педалі. Чим більше спілкування, тим більше практики, а значить і більша впевненість у собі та своїх можливостях.

5. Іноземні мови підвищують креативність.

Спілкування іноземною мовою - це безперервне тренування винахідливості та уважності. Як слухач ви постійно зустрічатимете незнайомі вам слова або незрозумілий акцент, і будете змушені здогадуватися про значення і сенс сказаного по контексту, а також зчитувати невербальну інформацію, що транслюється співрозмовником. З іншого боку, щоб висловити думку іноземною мовою, мозок працюватиме у посиленому режимі на пошук потрібного слова або аналогії, через яку можна пояснити поняття, про яке ви говорите. Ви не раз себе здивуєте у процесі.

6. Вивчення мов сприяє збільшенню мозку.

Якщо ви вивчаєте іноземні мови, ваш мозок росте, причому буквально. Точніше, ростуть його окремі області: гіпокамп та деякі ділянки кори великих півкуль. Більше того, вивчення мов здатне запобігти розвитку хвороби Альцгеймера на 4-5 років - і це значно більше, ніж можна домогтися за допомогою ліків. Вся річ у тому, що у мультимовних людей створюється більше активних нейронних ланцюжків, і будь-яка форма мовної активності - читання, переказ, запам'ятовування віршів, виконання вправ з граматики - задіють ці ланцюжки і є справжньою гімнастикою для мозку.

Якщо ви все ще недостатньо мотивовані, подумайте про те, що знання іноземної мови значно підвищує конкурентоспроможність на ринку праці. Зокрема, кандидат, який володіє іноземною мовою, може претендувати на зарплату на 30-40% вище.

За матеріалами: https://www.ebsco.com

Журнал "Сучасна освіта" - останній випуск

  • Травень-Серпень 2022

    Абітурієнту 2022: Порядок вступу до вузів у 2022 році. Графік проведення НМТ. Путівник професій КПІ ім. Ігоря Сікорського у галузі електричної інженерії. Кращі університети України запрошують на навчання. Європейські університети пропонують українцям спрощений вступ і стипендії. Кращі університети Литви, Німеччини, Словенії запрошують українців на навчання в 2022 році. Читайте про все це в журналі "Сучасна освіта" №5 (травень - серпень, 2022 рік) Читати далі
  • 1

Про нас

Більше 20 років ми допомагаємо молодим людям приймати найважливіші рішення у житті, такі як вибір професії, ВНЗ, побудова успішної кар'єри. Ми професійно збираємо та розповсюджуємо достовірну освітню інформацію, виявляємо та рекомендуємо можливості для отримання кращої освіти в Україні та за кордоном.


Наші проекти

Контакти