Освіта в Словаччині - переваги та можливості для українців

Словаччина щорічно вкладає в освіту кожного студента понад 7 000 євро. Залучає для роботи в державних університетах кращих вчених і провідних викладачів, які в основі викладання мають сучасні методи та вагому практичну частину.

Якщо Ви ще думаєте і вибираєте країну, в якій хочете вчитися, то зверніть увагу саме на Словаччину. Останнім часом популярність цієї країни значно зросла серед іноземних студентів, в тому числі і українських. За багатьма параметрами Словаччина значно випереджає ряд інших країн-сусідів за кількістю іноземних студентів. Це пов'язано як з якістю освіти, так і умовами життя студентів.

Освіта в Словаччині foto1

Чим так приваблива освіта для українців в Словаччині?

1. Безкоштовне навчання в державних університетах

Для всіх іноземних студентів в усіх державних університетах Словаччини навчання - абсолютно безкоштовне! Навчання проводиться словацькою мовою, підготовчі курси з вивчення мови проводяться перед початком навчального року. Всі підготовчі курси платні, акредитацію курсів проводить міністерство освіти Словаччини. По закінченню курсів студенти отримують сертифікат державного зразка.

2. Європейський рівень диплому

Вища освіта у Словаччині побудована за Болнською системою, визнаною всім світом, тому дипломи, отримані у Словаччині, визнаються без додаткового підтвердження не лише в країнах Європейського Союзу, а й в США, Канаді, Великобританії, Австралії, Новій Зеландії. Визнання диплому є серйозною перевагою при подальшому працевлаштуванні за кордоном.

3. Вступ до університетів без іспитів

Після закінчення підготовчих курсів, акредитованих міністерством освіти Словаччини, у майбутніх студентів є можливість поступити на деякі факультети державних вищих навчальних закладів, не складаючи вступні іспити. Ознайомитися з такими вищими навчальними закладами та факультетами можна безпосередньо на сайті кожного університету і академії. До того ж в Словаччині абітурієнти мають право реєструвати необмежену кількість заяв на вступ до університетів, вступ до університету є надійним на 100%.

4. Стипендія в університетах Словаччини

Іноземні студенти мають право претендувати на стипендію під час навчання, розмір стипендії може бути від 250 до 1000 євро, виплачується стипендія в рамках Національної стипендіальної програми, затвердженої Урядом Словацької Республіки. Крім цього, в кожному університеті існують власні стипендіальні програми. Основною умовою для отримання стипендії є успішне навчання.

5. Працевлаштування студентів

Іноземні студенти, які під час навчання в Словаччині отримали дозвіл на проживання мають право офіційно працювати 20 годин на тиждень. Середня зарплата, яку може отримати студент, дозволяє покривати витрати на побут та проживання, та студентські подорожі по всій Європі. Отримання дозволу на проживання один з найпростіших шляхів офіційної іміграції до Європи.

6. Рівень життя

Фінансові витрати на проживання в Словаччині під час навчання достатньо невисокі порівняно з іншими країнами Євросоюзу. В середньому вартість проживання для іноземного студента становить близько 150 - 250 євро на місяць (проживання в гуртожитку за 50 євро на місяць в номері на 2, з ванною кімнатою, харчування (обід в їдальні 1,5 євро), розваги (спортклуб, басейн, кінотеатр/театр, мобільний зв'язок).

За всесвітньою статистикою рівня життя WGEO Словаччина займає 36 місце, за нею йдуть Польща - 37 місце, Литва - 49 місце. Рівень життя в Словаччині за останніх 10 років зростав найшвидшими темпами в рамках "вишеградської четвірки". Словаччина сьогодні -благополучна європейська країна, за рівнем демократії та ринкової економіки в оцінці німецького незалежного агентства Bertelsmann посідає 7 місце серед 125 держав, що трансформуються. Все це - наслідок 15 років спокійних ринкових реформ. Сьогодні Словацька Республіка має відмінні перспективи економічного розвитку - в останні роки вона демонструє інтенсивне зростання ВВП, іноземні інвестори активно вкладають гроші в її ринок. За прогнозами європейських експертів, економічне зростання Словаччини в найближчі роки буде одним з найшвидших серед усіх держав Євросоюзу.

Освіта в Словаччині foto2

ТОП -10 популярних університетів Словаччини:

Словацький технічний університет в Братиславі
Технічний університет в Кошицях
Університет Коменського в Братиславі
Університет Костянтина Філософа в Нітрі
Університет Павла-Йожефа Шафарика в Кошицях
Університет Матея Бела у Банській Бистриці
Економічни університет в Братиславі
Університет в Трнаві
Пряшівський університет
Університет Св. Кирила та Мефодія в Трнаві

Однією з основних складових в успішному майбутньому держави є молодь. Влада Словаччини це добре розуміє, тож сповна вкладає у покращення кваліфікації викладачів, у відповідне обладнання навчальних кабінетів та максимальне покращення умов під час навчання для студентів.

За матеріалами http://study-poland.info

Журнал "Сучасна освіта" - останній випуск

  • Травень-Серпень 2022

    Абітурієнту 2022: Порядок вступу до вузів у 2022 році. Графік проведення НМТ. Путівник професій КПІ ім. Ігоря Сікорського у галузі електричної інженерії. Кращі університети України запрошують на навчання. Європейські університети пропонують українцям спрощений вступ і стипендії. Кращі університети Литви, Німеччини, Словенії запрошують українців на навчання в 2022 році. Читайте про все це в журналі "Сучасна освіта" №5 (травень - серпень, 2022 рік) Читати далі
  • 1

Про нас

Більше 20 років ми допомагаємо молодим людям приймати найважливіші рішення у житті, такі як вибір професії, ВНЗ, побудова успішної кар'єри. Ми професійно збираємо та розповсюджуємо достовірну освітню інформацію, виявляємо та рекомендуємо можливості для отримання кращої освіти в Україні та за кордоном.


Наші проекти

Контакти