Перспективні спеціальності в університетах Польщі: що вибрати, щоб у майбутньому не помилитися

Поки набір до ВНЗ Польщі на наступний навчальний рік ще не розпочався, а отже є шанс зробити правильний вибір, ми вирішили розповісти про 8 найбільш перспективних спеціальностей у польських університетах.

Перспективні спеціальності в польських внз

Інформатика

Бум в ІТ-індустрії продовжується. Однак, щоб бути добрим програмістом, недостатньо просто добре виконувати команди. Чим більший інтерес до цієї галузі навчання, тим вищою буде конкуренція. Навіть не галузь, а все ІТ-середовище динамічно змінюється, і необхідно бути в курсі нових технологій та мов програмування. Типове кар'єрне зростання в ІТ починається з посади молодшого розробника, тобто молодшого програміста, а заробіток коливається в районі 6000 злотих брутто.

Енергетика

Попит на випускників таких факультетів величезний, а дефіцит співробітників сягає навіть 21%, оскільки навчання на цих спеціальностях вважається одним із найскладніших. З іншого боку, це одна з причин, чому найстійкіші випускники не мають проблем на ринку праці. Середній заробіток у цій галузі високий, від 4500 злотих для новачків. Також варто згадати відділення відновлюваної енергетики та бізнесу і технологій, які динамічно розвиваються у ВНЗ Польщі.

Медичні факультети

Щороку кількість бажаючих вивчати медицину в польських університетах велика, але лише деякі закінчують їх. Професія лікаря, як і раніше, користується великим соціальним авторитетом, і поступово починає краще оплачуватись. Середня заробітна плата лікаря-інтерна зараз становить близько 3500 злотих, а середня заробітна плата лікаря-фахівця - близько 6000 злотих. Звичайно, на розмір цих сум впливає регіон, місто та сама спеціалізація. Поточний дефіцит робочої сили сягає 20%. Для тих, хто планує працювати в медицині, рекомендуємо звернути увагу також на наступні медичні спеціальності: медична аналітика, медична біологія, фармацевтика, фізіотерапія, гінекологія та акушерство, логопедія та аудіологія.

Логістика

Якщо планування та оптимізація процесів дається вам без проблем і у вас є високорозвинені аналітичні навички, вам обов'язково варто задуматися про індустрію логістики. Випускники відділень логістики з підтвердженим досвідом роботи та профільними знаннями не мають проблем із пошуком роботи. Сьогодні дефіцит кадрів сягає 25%, при цьому компанії все більше уваги приділяють економії, пов'язаній із правильним плануванням структури пропозиції. Молоді фахівці з логістики можуть розраховувати на заробіток у районі 3000-6000 злотих.

Дієтологія

Дієтологія сьогодні вважається дійсно однією із професій майбутнього, і для цього є багато раціональних передумов: погіршується якість їжі, погіршуються харчові звички людини. Вивчення дієтології перестає бути тимчасовою модою або примхою, але стає все більш популярним напрямом, за яким слідує робота в галузі, що динамічно розвивається. Середній заробіток дієтологів-початківців сьогодні становить 3500 злотих. Ця відносно невелика сума, в той час як професіонали з великим досвідом та власним офісом можуть похвалитися щомісячним доходом від 9000 злотих.

Маркетинг

Маркетинг і зв'язки з громадськістю - як і раніше, залишаються популярними областями навчання в Польщі. Сьогодні нові технології є другим обличчям електронного маркетингу, а пов'язані з ними галузі досліджень зосереджені на віртуальній реальності та інноваційних стратегіях просування. Але коли справа доходить до роботи в маркетингу, освіта - це ще не все, більшість областей навчання зосереджена на досвіді, який студенти можуть здобути під час навчання, стажувань. Дефіцит кадрів нині у маркетингу сягає 34%, а середній ринковий заробіток молодших маркетологів становить 4800 злотих.

Фінанси

Якщо ви швидко орієнтуєтесь у світі чисел та аналітичного мислення, обов'язково подумайте про вибір цього шляху. Фінансисти - одна з дуже затребуваних професій як на малих підприємствах, так і у великих корпораціях. Тільки на початку кандидати на цю посаду одержують заробіток у діапазоні від 3000 до 4000 злотих. Після відповідної підготовки та отримання досвіду молоді фінансисти можуть працювати самостійно та значно збільшити свій дохід. До речі, дефіцит робочої сили у цій галузі становить близько 9%. Найкращими у своїй сфері вважаються випускники факультетів: фінанси та бухгалтерський облік, економіка, економічна аналітика.

Право

Щорічно у рейтингу найпопулярніших напрямів навчання у Польщі юриспруденція посідає високі позиції. І нехай на початку своєї кар'єри юристи мало заробляють (від 3000 до 8000 злотих) та витрачають левову частку часу на навчання та підтримку іміджу для компаній. Але терпіння, рішучість і підвищення кваліфікації, отримання, наприклад, посади судді, адвоката чи юридичного консультанта, вплинуть на подальше кар'єрне просування. Так, юрист у великій фірмі заробляє приблизно від 10 000 до 18 000 чи навіть 20 000 злотих. Дефіцит робочої сили становить близько 13%.

* 1 польський злотий приблизно дорівнює 0,25 USD.

Джерело: https://polsha24.com

Журнал "Сучасна освіта" - останній випуск

  • Травень-Серпень 2022

    Абітурієнту 2022: Порядок вступу до вузів у 2022 році. Графік проведення НМТ. Путівник професій КПІ ім. Ігоря Сікорського у галузі електричної інженерії. Кращі університети України запрошують на навчання. Європейські університети пропонують українцям спрощений вступ і стипендії. Кращі університети Литви, Німеччини, Словенії запрошують українців на навчання в 2022 році. Читайте про все це в журналі "Сучасна освіта" №5 (травень - серпень, 2022 рік) Читати далі
  • 1

Про нас

Більше 20 років ми допомагаємо молодим людям приймати найважливіші рішення у житті, такі як вибір професії, ВНЗ, побудова успішної кар'єри. Ми професійно збираємо та розповсюджуємо достовірну освітню інформацію, виявляємо та рекомендуємо можливості для отримання кращої освіти в Україні та за кордоном.


Наші проекти

Контакти