Університети Литви чекають на студентів з України

Якщо ви вирішили здобути вищу освіту, але не хочете вчитися дуже далеко, то навчання у Литві - чудовий варіант! У Литовській Республіці сьогодні налічується 24 університети. Серед іноземних абітурієнтів затребуваними факультетами вважаються медичний, дизайнерський, медіа та комунікацій, а також міжнародне відділення. Доповнюють список популярних спеціальностей - інженерні, IT-галузі, біо- та нанотехнології.

Університети Литви

Університети Литви у світових рейтингах

Вільнюський університет (VU) зайняв рекордне, 400-е місце у щорічному світовому рейтингу університетів QS World University Rankings 2022. Минулого року VU посів у цьому рейтингу 423-те місце. Зазначається, що це найвища оцінка не лише для VU, а й для литовських університетів загалом.

"Потрапляння до 400 найкращих університетів світу є значним досягненням для всієї вищої освіти Литви, яке свідчить про те, що в нашій країні є всі передумови для найвищого рівня міжнародної науки і навчання. Я переконаний, що ми можемо зарекомендувати себе серед найкращих університетів світу, дотримуючись найвищих стандартів, як їх розуміє міжнародна наукова спільнота. Але це вимагає постійного конструктивного діалогу з органами влади, щоб фінансування науки та досліджень дозволяло планувати на довгострокову перспективу", - заявив ректор VU професор Римвідас Петраускас.

Також до рейтингу увійшли й інші литовські виші. Вільнюський технічний університет ім. Гедиміна цього року займає в рейтингу 751-800 місця, Каунаський технологічний університет та Університет ім. Вітаутаса Великого посідають 800-1000 позиції.

Vilnius Technical University - державний технічний університет, найбільший ВНЗ у Литві, входить до топ-2% найкращих університетів світу згідно з QS Wolrd Ranking, 10 факультетів, найкращий дослідницький центр у Східній Європі з цивільного будівництва, понад 100 академічних програм та понад 500 академічних партнерів по всьому світу. Програми англійською мовою включають цивільне будівництво, будівництво в енергетиці, комп'ютерну інженерію, бізнес та управління, пілотування, менеджмент в авіації, технології захисту навколишнього середовища, електротехніку, геоматику, мостобудування та ін.

Vilnius Gediminas Technical University оцінюється в міжнародному рейтингу як найкращий у Литві за програмами навчання:
"Машинобудування" (Технічні науки - цивільне та структурне будівництво),
"Соціально-гуманітарні науки" (Економіка та економетрика).

Офіційний сайт університету: https://vilniustech.lt

Скільки коштує навчання у Литві?

Іноземцеві в Литві здобути безкоштовну освіту дуже складно, тому якщо ви плануєте потрапити до литовського ВНЗ, заздалегідь розраховуйте свої витрати.

Зменшити вартість навчання можна майже вдвічі, якщо у вас високий середній бал атестату. Чим вищі будуть ваші оцінки, тим менше доведеться платити за навчання.

Наприклад, медичні та технічні галузі обійдуться українцю дорожче, ніж інші спеціальності. Щоб отримати ступінь бакалавра у ВНЗ, доведеться заплатити 1000-5000 євро на рік. Вартість магістерських програм складає від 2200 євро. Ціна на докторську ступінь від 7000 євро. У приватних ВНЗ навчання коштуватиме вам дорожче, наприклад, вартість бакалаврату - не менше 4000 євро на рік. Трохи дешевше коштує навчання у приватних коледжах, які пропонують перший ступінь вищої освіти - від 2300 євро на рік.

Демократичні ціни на навчання у Литві для українців у Європейському гуманітарному університеті. Ціна на навчання в ЄГУ залежить від факультету: від 1000 євро за семестр на заочній формі та від 1500 євро за семестр - на денній.

Європейський гуманітарний університет (ЄГУ) - приватний університет, заснований у Мінську у 1992 році. Після закриття університету білоруською владою у 2004 році ЄГУ продовжив свою роботу у Литві. ЄГУ посідає друге місце у рейтингу приватних університетів Литви. Університет розташований у Вільнюсі та орієнтований на студентів з Білорусі, України, Росії та Казахстану, яким пропонується міжнародний досвід та висока якість навчання.

Навчання в ЄГУ відбувається у рамках європейської інтелектуальної традиції. Також застосовується модель вільних наук та мистецтв (liberal arts), що дозволяє максимально розкрити креативний та академічний потенціал студентів, а також сформувати критичне мислення та активну громадянську позицію.

В університеті можна навчатися безкоштовно за грантом або зі знижкою 50%. Здобути право на грант або знижку можуть абітурієнти, які покажуть свої досягнення на конкурсі портфоліо.
Офіційний сайт університету: https://ehu.lt/

 Університети Литви фото 2

Журнал "Сучасна освіта" - останній випуск

  • Травень-Серпень 2022

    Абітурієнту 2022: Порядок вступу до вузів у 2022 році. Графік проведення НМТ. Путівник професій КПІ ім. Ігоря Сікорського у галузі електричної інженерії. Кращі університети України запрошують на навчання. Європейські університети пропонують українцям спрощений вступ і стипендії. Кращі університети Литви, Німеччини, Словенії запрошують українців на навчання в 2022 році. Читайте про все це в журналі "Сучасна освіта" №5 (травень - серпень, 2022 рік) Читати далі
  • 1

Про нас

Більше 20 років ми допомагаємо молодим людям приймати найважливіші рішення у житті, такі як вибір професії, ВНЗ, побудова успішної кар'єри. Ми професійно збираємо та розповсюджуємо достовірну освітню інформацію, виявляємо та рекомендуємо можливості для отримання кращої освіти в Україні та за кордоном.


Наші проекти

Контакти