Топ ВНЗ Словаччини

Вибір ВНЗ - це один із перших самостійних кроків, зроблених підлітком. Він визначає все майбутнє. Тому університет має бути авторитетним, давати якісну освіту. Важливе значення має отриманий диплом. Він має котируватися не тільки в країні, де розташовується навчальний заклад, а й за її межами, незважаючи на спеціальність.

Щоб зробити правильний вибір, необхідно об'єктивно проаналізувати безліч критеріїв. Найчастіше затребуваність навчального закладу формується насиченістю ринку праці та кваліфікацією випущених ним фахівців.

За останні 10 років популярності набувають словацькі ВНЗ. Дипломи, видані ними, котируються практично по всьому світу, включаючи Канаду та Нову Зеландію. Вступити до університетів цієї країни українським абітурієнтам цілком можливо. Тут спрощені правила подання документів, складання мовних іспитів. На території країни функціонує 33 університети того чи іншого ступеня популярності серед студентів. Ми вирішили надати вам рейтинг, що складається із 7 навчальних закладів. Кожний з них дасть вам не тільки визнаний практично по всьому світу диплом, але й якісну освіту, якою ви пишатиметеся.

Словацький технічний університет в БратиславіСловацький технічний університет у Братиславі

Розташований цей технічний університет у Братиславі. Він вважається одним із найкращих не лише за внутрішніми, а й за світовими рейтингами. За дослідженням, проведеним Times Higher Education World University Rankings у 2017 році, він стоїть на 801 позиції, що є дуже показовим. У цьому рейтингу враховується не лише якість, рівень освіти та співпраця із зарубіжними країнами, а й значущість наукових досліджень, можливість реалізації здобутих знань. Тут же оцінювали співвідношення кількості викладачів до студентів та бюджету, педагогів-іноземців, які читають тут лекції, рейтинг у міжнародних колах учених. Якщо брати до уваги те, що проаналізовано було близько 20 000 університетів, 801 позиція явно вважається елітною.

До речі, минулого року цей ВНЗ знову відзначили як один із найкращих. Цього разу було проаналізовано можливість студентів реалізувати знання на практиці. Виявилося, що щорічно університет надає та візує понад 300 проектів для дослідження.

Університет Коменського у БратиславіУніверситет Коменського у Братиславі

Цей університет - єдиний у Словаччині, хто увійшов до шанхайського рейтингу, складеного у 2020 році. ВНЗ щільно співпрацює з Великобританією, переймаючи в англійських навчальних закладах як теорії викладання, так і практику. За вищезгаданим рейтингом він посів 601 та 700 місце. Його оцінили за кафедрами природничих наук, фізики та математики.
Шанхайський рейтинг аналізує університети за певними академічними параметрами. Його орієнтують на науковий та дослідницький рівень конкретного ВНЗ. В оцінці застосовують 63 критерії. Сюди входить, наприклад, кількість випускників, співробітників, дослідників, які здобули Нобелівську премію. Також аналізуються публікації у наукових журналах та виводиться середнє арифметичне між отриманою оцінкою та всіма учнями.

Звичайно, ця шкала досить суб'єктивна, оскільки залежить від певних критеріїв. Але цей університет явно не має накручених показників. Він входить до 2% найкращих з усього світу за різними міжнародними рейтингами. Керівництво ВНЗ постійно вдосконалює та покращує якість викладання. Місцеві кафедри одні з перших у світі перейшли на онлайн-освіту та забезпечили студентам безперебійний доступ до пар під час пандемії.

Університет Матея Бела в Банська Бистриця

За рейтингом Times Higher Education World University Rankings 2022 Університет Матея Бела зайняв 1201+ позицію у світі та четверту позицію по країні. Аналіз був заснований на академічних даних. Для цього було проведено об'єктивну оцінку, надану незалежними веб-ресурсами. Фахівці орієнтувалися на представлення університету в мережі, популярність та відвідуваність сайту, безпеку та надійність ресурсів.

За показниками визначили, що у цьому ВНЗ абсолютно безкоштовна освіта. При цьому, з боку керівництва університету спостерігається постійний інтерес до академічного життя студентів, здобутих ними знань, умінь застосувати інформацію на практиці.

Жилінський університет

За рейтингом Times Higher Education World University Rankings 2022 цей ВНЗ зайняв одну з лідируючих позицій. В критерії оцінювання входили авторизація та ліцензування організацій, чотирирічна (або довша) аспірантура, курси з дистанційного навчання.

Саме за цими позиціями ВНЗ зайняв третє місце серед усіх вищих закладів країни. Його можна назвати одним із найкращих, оскільки він відповідає міжнародним стандартам системи освіти. Тут із задоволенням приймають іноземних студентів. Причому, українці розташовуються на особливому почесному місці.

Жилінський університет, Словаччина

Технічний університет в Кошиці

Технічний університет у Кошиці цього року знову став одним із найкращих університетів по всьому світу. Він підтвердив свою позицію, зважаючи на рейтинг Times Higher Education World University Rankings. ВНЗ зайняв сьоме місце серед усіх вищих закладів країни.

Проаналізовано як якісні, так і кількісні показники. Головними параметрами були: система навчання, можливість проводити дослідження, міжнародна перспектива та цитування у пресі.

Пряшівський університет

Prešovská univerzitа v Prešove була заснована в 1997 році. Цей вищий навчальний заклад вважається некомерційним. Він має кілька філій по всій країні. Кожна з них визнана Міністерством Освіти, Науки, Досліджень та Спорту Словаччини. У ВНЗ ви можете здобути освіту за обраною спеціальністю, а також пройти курси, різні програми. Тут отримують ступені бакалавра, магістра та доктора.

За 20 років своєї діяльності університет багато разів потрапляв у світові рейтинги. Причому критерії оцінювання були різними.

Іноземних студентів приймають після проходження вступних іспитів. Політика прийому - вибіркова. Є як академічні, так і не академічні послуги. Наприклад, бібліотека, гуртожиток, різноманітні заходи, стипендії, фінансова допомога. З головних переваг можна назвати програму обміну, можливість дистанційного навчання та отримання роботи як у країні, так і закордоном.

Економічний університет у Братиславі

Економічний університет у Братиславі вже понад 80 років вважається одним із найкращих у країні. Його заснували у 1940 році. Спочатку він вважався комерційним коледжем. Тепер установа "доросла" до одного з найважливіших науково-дослідних ВНЗ.

Ми рекомендуємо вступити сюди на економічний факультет, менеджмент та основи бізнесу. Діють програми бакалаврату, магістратури. Тут же можна стати доктором. Кілька років тому ВНЗ включили до вищої категорії університетів країни.

Заклад недарма розташовується на топових позиціях у різних рейтингах. Його часто згадують у своїх публікаціях незалежні вчені та моніторингові організації.

Як вибрати ВНЗ?

Для того, щоб обирати ВНЗ, абітурієнти звертають увагу на безліч факторів. Ми не можемо порадити в який з університетів вступати саме вам, адже основними конкретно для вас можуть бути різні параметри. Єдине, на чому ми наполягаємо, - це країна. Словаччина надасть вам не лише якісну освіту, а й створить міцну базу для майбутньої роботи. Причому вам будуть відчинені двері до будь-якої країни світу!

За матеріалами https://openstudent.sk

Журнал "Сучасна освіта" - останній випуск

  • Травень-Серпень 2022

    Абітурієнту 2022: Порядок вступу до вузів у 2022 році. Графік проведення НМТ. Путівник професій КПІ ім. Ігоря Сікорського у галузі електричної інженерії. Кращі університети України запрошують на навчання. Європейські університети пропонують українцям спрощений вступ і стипендії. Кращі університети Литви, Німеччини, Словенії запрошують українців на навчання в 2022 році. Читайте про все це в журналі "Сучасна освіта" №5 (травень - серпень, 2022 рік) Читати далі
  • 1

Про нас

Більше 20 років ми допомагаємо молодим людям приймати найважливіші рішення у житті, такі як вибір професії, ВНЗ, побудова успішної кар'єри. Ми професійно збираємо та розповсюджуємо достовірну освітню інформацію, виявляємо та рекомендуємо можливості для отримання кращої освіти в Україні та за кордоном.


Наші проекти

Контакти