Як вступити до польського вишу

Польща посідає перше місце у топ-10 країн, куди їдуть на навчання українські абітурієнти. Протягом 2020-2021 навчального року у польських університетах отримувало освіту близько 84 700 іноземних громадян. Майже половина всіх іноземних студентів - 45,4% або 38 500 - це громадяни України. Друге місце посіли громадяни Білорусі, яких було майже на 30 тис. менше (9700 осіб), а третє - студенти з Індії (2600).

Університети Польщі

Особливості навчання у ВНЗ Польщі

У Польщі є державні та приватні вузи. У державних вишах громадяни Польщі, а також абітурієнти з картою поляка можуть навчатися безкоштовно.

Навчальний рік складається з двох семестрів - осіннього та весняного. Перший семестр розпочинається у жовтні та завершується зимовою екзаменаційною сесією. Весняний семестр стартує в середині лютого та триває до середини червня, включаючи літню сесію. Навчання на бакалавраті займає, як правило, три роки. Навчання в магістратурі, залежно від програми, займає півтора-два роки.

У Польщі можна подавати документи на будь-яку кількість програм. Ще можна вчитися на денному відділенні відразу у кількох вишах. Головне - встигати за навчальною програмою.

Правила прийому абітурієнтів кожен ВНЗ визначає сам та фіксує у Навчальному Статуті. Обов'язково вивчіть інформацію про вступ до конкретного університету на офіційному сайті. У матеріалі ми розповімо про загальні моменти для всіх польських вишів.

Процедура вступу до польського вишу

Щоб вступити на першу ступінь вищої освіти - бакалаврат, потрібно отримати атестат зрілості, тобто закінчити 11 класів. Для вступу до магістратури потрібний диплом бакалаврату.

Крок 1.

  • Створити аккаунт у реєстраційній системі на сайті ВНЗ;
  • Заповнити особисті дані та додати скан-копії документів;
  • Вибрати спеціальність(і);
  • Перевірити та підтвердити введені дані;
  • Сплатити реєстраційний збір. Це плата приймальної комісії для розгляду документів абітурієнта. У варшавському університеті вартість одного внеску становить 85 злотих. Кінцева сума залежить кількості програм, на які абітурієнт подав заявку.

Крок 2.

Пройти процедуру відбору. Зазвичай інформація про порядок зарахування є в особистому кабінеті. Якщо виникнуть питання, сміливо звертайтесь у приймальну комісію вузу. Як знайти їх контакти? Вступна кампанія у Польщі називається RECRUTACJA. Шукайте пошту з цим словом і пишіть своє питання польською або англійською. Також не бійтеся дзвонити.

Крок 3.

Дочекайтеся результатів проміжного відбору. Інформація з'явиться в особистому кабінеті.

Крок 4.

Надіслати поштою до приймальної комісії оригінали документів.

Крок 5.

Дочекатися рішення про вступ. Іноземні студенти отримують рішення про вступ від ректора.

Прийом заявок на бакалаврат починається, як правило, у травні і триває майже місяць. Перші списки зарахованих з'являються у середині червня. Потім потрібно надіслати оригінали документів. Тих, хто не вклався в строк, видаляють зі списку, а потім публікують остаточний список зарахованих.

Документи для вступу

Повний список документів дивись на сайті ВНЗ, куди збираєшся вступати. Наприклад, ми взяли інформацію з сайту Варшавського університету.

  • Оригінал атестата / диплом про вищу освіту з повним списком оцінок, отриманих під час навчання
  • Апостиль - штамп чи папір, що підтверджує справжність документа.
  • Оригінальні засвідчені переклади документів польською мовою.
  • Свідоцтво про визнання (нострифікацію) свідоцтва про середню освіту / диплома про вищу освіту.
  • Заява про прийом, роздрукована з індивідуального реєстраційного номера кандидата в системі реєстрації та підписана кандидатом.
  • Ксерокопія посвідчення особи (сторінка з особистими даними паспорта та сторінка з візою) або інший документ, що підтверджує легальне перебування у Польщі.
  • Заява на видачу посвідчення особи абітурієнта, роздрукована з індивідуального облікового запису кандидата в системі реєстрації кандидата (спочатку необхідно прикріпити цифрову фотографію).
  • Документ, що підтверджує право абітурієнта на безкоштовне навчання (наприклад, картка поляка тощо).
  • Медична довідка для громадян Польщі та власників картки поляка чи медична страховка для іноземних абітурієнтів.
  • Підтвердження оплати студентського квитка.
  • Додаткові документи залежно від обраної програми навчання.

До речі, оцінки у шкільному атестаті переводяться на польську систему оцінювання за спеціальною системою, розробленою для всіх країн. За цією ж системою переводять бали сертифікатів ЗНО. Отже, вступити до Польщі можливо і за результатами ЗНО.

Якщо абітурієнт не надав необхідний документ у строк, це вважається відмовою від участі у конкурсі на зарахування. Тож варто бути гранично уважним.
Для навчання у Польщі українцям необхідно оформити студентську візу.

Скільки коштує навчання у Польщі?

Громадяни Польщі та власники карти поляка можуть навчатися безкоштовно. Іноземні абітурієнти навчаються платно. Ступінь бакалавра в залежності від програми коштує 2000-3000 євро на рік.
Абітурієнт може попросити знижку на навчання або отримати матеріальну допомогу від вузу, якщо перебуває у тяжкому матеріальному становищі. Дохід сім'ї в такому разі має бути приблизно 1200 - 1300 злотих. Точну суму запитуйте у приймальній комісії ВНЗ. Отримати знижку чи матеріальну допомогу можна і за відмінне навчання. Про систему заохочення, а також про безкоштовні програми для іноземних громадян краще дізнаватися в приймальній комісії або на сайті ВНЗ.

За матеріалами https://adukar.com

Журнал "Сучасна освіта" - останній випуск

  • Березень 2024

    Абітурієнту 2024 – Спеціальність 231 «Соціальна робота» – де вчитися в 2024 році (коледжі, університети України). Спеціальність 033 «Філософія» - умови вступу, довідник ЗВО України. Бакалавр – яка це освіта і чи потрібно навчатися далі? Вступ на бакалаврат – 2024: календар проведення НМТ. Навчання під звуки війни – історія ПТУ №14 м. Нова Каховка. НТУУ «КПІ імені Ігоря Сікорського» запрошує на навчання. Кращі університети світу для вивчення авіації – огляд, умови вступу і навчання. ВНЗ Греції: куди йти вчитися. Університети Республіки Кіпр запрошують на навчання українців. Як виїхати за кордон за візою цифрового кочівника? Як в Міжнародному космічному університеті готують майбутніх космонавтів. Читайте про все це в журналі «Сучасна освіта» №3 (березень, 2024 рік) Читати далі
  • 1

Підписуйтесь!

Якщо вам подобається те, що ви читаєте в Інтернеті, чому б не скористатися нашою підпискою. Ви будете отримувати на електронну пошту номер журналу одразу після його виходу в світ. Ми підготували для вас корисний сервіс «Безкоштовну он-лайн передплату» на свіжий випуск журналу «Сучасна Освіта». Щоб підписатись, заповніть форму.

Журнал «Сучасна Освіта» постійно зростає, прагнучи надавати високоякісний контент, який вітається різноманітною спільнотою студентів. Розповідаючи про кращі навчальні заклади, а також останні академічні тенденції, ми допомагаємо нашим читачам бути в курсі того, що відбувається у сфері освіти. Читайте, аналізуйте, вирішуйте - ми допоможемо!

Про нас

Більше 20 років ми допомагаємо молодим людям приймати найважливіші рішення у житті, такі як вибір професії, ВНЗ, побудова успішної кар'єри. Ми професійно збираємо та розповсюджуємо достовірну освітню інформацію, виявляємо та рекомендуємо можливості для отримання кращої освіти в Україні та за кордоном.


Наші проекти

Контакти