Освіта у Словаччині після 9 класу для українців

Середня спеціальна словацька освіта відрізняється від української більш розгалуженою системою навчальних закладів.

Навчання в Словаччині фото1Це гімназії, спеціалізовані школи, коледжі та середні школи. Після деяких можна вступати до вишів, а після інших не можна. Якщо студент не складав головного іспиту - матуриту (аналог ЗНО), то шлях до вищих навчальних закладів для нього закритий, але при цьому він може йти працювати.

Вступ до коледжу після 9 класу для іноземних студентів можливий за хорошого знання словацької мови, яку можна освоїти або на курсах у Словаччині, або приватним чином.

Коледжі

Коледжі - навчальні заклади, після яких можна вступати до університету чи академії. Безкоштовні коледжі після 9 класу фінансуються державою. Вступити туди складніше, ніж до приватних закладів, оскільки на безкоштовне навчання претендують не лише громадяни Словаччини, а й іноземні студенти.

Скільки коштує навчання у коледжі залежить від того, якою мовою ведеться викладання. Безкоштовно можна вчитися тільки словацькою. Окрім цього, є навчальні заклади, у яких викладання ведеться англійською, німецькою, іспанською мовами. У деяких можна вчитися французькою.

У приватних закладах також можна здобути хорошу освіту, але рівень дещо нижчий - приватні структури добирають студентів з тих, що не вступили на безкоштовні програми, тобто рівень знань у них спочатку нижчий.

Цінова політика різна. За бажанням можна знайти приватний коледж за прийнятну ціну.

Гімназії

Замість безкоштовного коледжу після 9 класу можна піти навчатись у гімназію. Навчання там триває 4 роки і розраховане на те, що після гімназії людина вступатиме до вишу. Вступати можна після 5 класу або після 9. Після закінчення гімназії студенти складають матуриту - серію усних та письмових іспитів, які підтверджують атестат та дають право на вступ до університету.

Після гімназії можна також йти працювати - у загальноосвітніх навчальних закладах Словаччини викладають основи будь-якої спеціальності, що дозволяють розпочинати професійну діяльність.

Спеціалізовані середні школи

Прирівнюються до наших професійно-технічних училищ. Термін навчання - 3 роки після 9 класу. У стінах школи здобувають такі спеціальності як кухар, слюсар, електрик, механік.

Після спеціалізованої школи випускники не мають права вступати до вузу - тут здача матурити не обов'язкова. Атестат про повну середню освіту можна отримати, відучившись ще 2 роки.

Середні школи

Середні школи - навчальні заклади, схожі за рівнем із нашими коледжами чи технікумами. Людина отримує спеціальність і може працювати. Термін навчання 4-5 років, після чого можна вступити до вузу за своїм напрямом. Спеціальності - молодший медичний співробітник, викладач дошкільних закладів, а також технічні напрямки та спеціальності мистецтва.

Як вступити до словацького колледжу

Для того, щоб поїхати вчитися після 9 класу до Словаччини, потрібно передусім правильно підготувати документи:

 • Закордонний паспорт.
 • Отримати візу у консульстві.
 • Перекласти документи про освіту та нострифікувати їх.
 • Підготуватися до складання мовного іспиту з міжнародних вимог.

Готувати документи можна самостійно або замовити консультацію та послуги фірми, яка займається відправкою студентів на навчання за кордон. Закони часто змінюються і можна не врахувати якусь дрібницю, що не дозволить вчасно потрапити до коледжу.

Чому краще починати з колледжу

 • За час перебування в країні людина може освоїти мову та вступити до вузу без підготовчого відділення;
 • дитина освоїть систему, як відбувається процес навчання, і у вузі почуватиметься впевненіше;
 • основна маса абітурієнтів планують вступати одразу до вузів, а після словацького коледжу у дитини буде явна перевага у спеціальних предметах та знанні мови.

Ще одна перевага - обов'язковий дозвіл на проживання для студентів. Чим довше людина перебуває в країні, тим більше має шансів отримати громадянство, а зі Словаччини можна потрапити в будь-яку країну Європи.

За матеріалами Інтернет-ЗМІ

Журнал "Сучасна освіта" - останній випуск

 • Травень-Серпень 2022

  Абітурієнту 2022: Порядок вступу до вузів у 2022 році. Графік проведення НМТ. Путівник професій КПІ ім. Ігоря Сікорського у галузі електричної інженерії. Кращі університети України запрошують на навчання. Європейські університети пропонують українцям спрощений вступ і стипендії. Кращі університети Литви, Німеччини, Словенії запрошують українців на навчання в 2022 році. Читайте про все це в журналі "Сучасна освіта" №5 (травень - серпень, 2022 рік) Читати далі
 • 1

Про нас

Більше 20 років ми допомагаємо молодим людям приймати найважливіші рішення у житті, такі як вибір професії, ВНЗ, побудова успішної кар'єри. Ми професійно збираємо та розповсюджуємо достовірну освітню інформацію, виявляємо та рекомендуємо можливості для отримання кращої освіти в Україні та за кордоном.


Наші проекти

Контакти