П'ять головних фактів про навчання в Німеччині

Як розпочати навчання в Німеччині? До якого університету подати документи? Чи потрібно платити за навчання? Якщо ви хочете здобути вищу освіту в одному з німецьких вузів, але не знаєте, з чого почати, ця інформація вам стане в нагоді.

Навчання в Німеччині foto1Скільки коштує навчання у Німеччині?

Перший факт: навчання у державних німецьких вишах безкоштовне. Виняток - федеральна земля Баден-Вюртемберг на півдні країни, де студенти не з Євросоюзу мають сплачувати 1500 євро на семестр. Пам'ятайте, що у всіх університетах є семестровий збір. Зазвичай йдеться про суму 50-400 євро, в яку вже входить проїзний, спортивні секції та мовні курси.

Важливий момент для іноземців: для отримання студентської візи до Німеччини потрібно довести, що ви маєте достатньо грошей для перебування в країні. Перший варіант - відкрити блокований рахунок, з якого на місяць можна знімати лише певну суму. Гроші мають бути переведені на перший навчальний рік - зараз це 10 332 євро (перед подачею на візу перевірте інформацію на сайті посольства - сума змінюється практично щороку). Інший спосіб - зробити поруку, зібрати довідки про фінансове становище батьків або знайти стипендію. Організацій та фондів багато, головне - спробувати.

Що робити, якщо немає грошей на навчання?

В Німеччині є багато організацій, які надають стипендії. Насамперед це Німецька служба академічних обмінів (DAAD), а також різні фонди - імені Олександра фон Гумбольдта, Генріха Белля, Фрідріха Еберта, Конрада Аденауера, Рози Люксембург та інші.

Якщо ви зараз навчаєтесь в Україні на факультеті германістики, можна подати заявку на програму для мовних асистентів PAD та поїхати на рік до Німеччини. Також у DAAD є окремі стипендії для післядипломного навчання для економістів, музикантів, архітекторів та випускників творчих вузів.

Для навчання обов'язково потрібна хороша німецька?

Що стосується мови, то все залежить від вишу та напряму. Часто для технічних спеціальностей достатньо англійської, але іноді потрібні сертифікати, що підтверджують рівень володіння обома мовами. Для гуманітарних напрямків зазвичай потрібна німецька на високому рівні. Студентам, які закінчили в Німеччині коледж довузівської підготовки (Штудієнколег), не потрібний мовний сертифікат. За детальною інформацією звертайтесь до конкретного вишу.

У Німеччині так багато вузів та факультетів, куди краще вступати?

Для початку визначтеся зі спеціальністю, подивіться, які напрями зараз перспективні для німецького ринку, якщо після випуску хочете шукати роботу в Німеччині. Потім пошукайте навчальні програми на сайтах Hochschulkompass.de, Studieren.de та Zeit.de/Campus. Щодо самих вузів, то можна звернути увагу на їхнє місце у світових рейтингах, а також позиції щодо конкретної спеціальності.

Я вже маю вищу освіту, чи не пізно почати навчатися в Німеччині?

Вік німецьких студентів відрізняється від звичного в Україні. Багато в чому це пов'язано з тим, що в німецьких школах навчаються довше, а після її закінчення часто роблять паузу, щоб подорожувати, походити на курси і визначитися з планами на майбутнє. У середньому в Німеччині диплом бакалавра отримують у 23-24 роки, тому не факт, що ви будете старші за своїх однокурсників. А найголовніше - у німецьких вишах немає обмеження за віком вступників.

За матеріалами: https://www.dw.com, Ксенія Сафронова

Журнал "Сучасна освіта" - останній випуск

  • Травень-Серпень 2022

    Абітурієнту 2022: Порядок вступу до вузів у 2022 році. Графік проведення НМТ. Путівник професій КПІ ім. Ігоря Сікорського у галузі електричної інженерії. Кращі університети України запрошують на навчання. Європейські університети пропонують українцям спрощений вступ і стипендії. Кращі університети Литви, Німеччини, Словенії запрошують українців на навчання в 2022 році. Читайте про все це в журналі "Сучасна освіта" №5 (травень - серпень, 2022 рік) Читати далі
  • 1

Про нас

Більше 20 років ми допомагаємо молодим людям приймати найважливіші рішення у житті, такі як вибір професії, ВНЗ, побудова успішної кар'єри. Ми професійно збираємо та розповсюджуємо достовірну освітню інформацію, виявляємо та рекомендуємо можливості для отримання кращої освіти в Україні та за кордоном.


Наші проекти

Контакти