Як вступити до литовського внз українцям?

Варіант навчання у литовському виші дуже привабливий для українських абітурієнтів. Для тих, хто придивляється до навчання у Литві, ми пропонуємо актуальну інформацію про вступ.

Навчання в Литві foto1

Як відбувається навчання у литовському вузі?

Навчальний рік у вузах Литви стартує у вересні, закінчується у червні, ділиться на два семестри - все, як і у нас. Навчання ведеться литовською або англійською мовами, зустрічаються програми і російською. Для бажаючих підтягнути іноземну перед навчанням деякі вузи проводять літні підготовчі курси.

У Литві всі вузи поділяються на університети та коледжі. Університети дають академічну освіту (ґрунтовні теоретичні та практичні знання) та готують спеціалістів на трьох ступенях: бакалаврат (чотири роки), магістратура (півтора-два в залежності від програми) та докторантура (можливість отримати вчену ступінь). До коледжу вступають за практичними навичками за вузькою спеціальністю, термін навчання три-чотири роки. Є бажання підвищити рівень підготовки - вступай до університету та навчайся далі.

Як вступити до литовського університету

Спершу визначся з метою - яка спеціальність тобі цікава? Потім переходь на офіційний національний сайт вищої освіти Литви (https://studyin.lt/) та вибирай вуз, який відповідає твоїм запитам та можливостям. Вимоги приймальної комісії читай на сайті ВНЗ, там буде найперевіреніша інформація. Якщо виникнуть питання, не соромся дзвонити чи писати. Зазвичай прийом заявок від іноземців йде у липні. Від тебе можуть вимагати мотиваційний лист, міжнародний сертифікат про знання англійської мови (TOEFL, IELTS) або проходження мовного тесту, витяг із банківського рахунку, що підтверджує твою платоспроможність. Атестат потрібно перевірити у Центрі оцінки якості вищої освіти Литви (http://www.skvc.lt) - вступити до вузів Литви можна після закінчення 11 класів школи.

Після офіційного зарахування литовський університет видасть тобі документ-запрошення на підставі якого ти отримаєш національну візу категорії D на один рік. За послугу потрібно заплатити комісію. Після того, як пройде твій перший рік у вузі, ти отримаєш тимчасовий дозвіл на проживання на один рік. Поки ти вчишся, зможеш щороку його продовжувати. Звернутися за ним буде потрібно до Департаменту міграції Литви.

За матеріалами https://adukar.com

Журнал "Сучасна освіта" - останній випуск

  • Травень-Серпень 2022

    Абітурієнту 2022: Порядок вступу до вузів у 2022 році. Графік проведення НМТ. Путівник професій КПІ ім. Ігоря Сікорського у галузі електричної інженерії. Кращі університети України запрошують на навчання. Європейські університети пропонують українцям спрощений вступ і стипендії. Кращі університети Литви, Німеччини, Словенії запрошують українців на навчання в 2022 році. Читайте про все це в журналі "Сучасна освіта" №5 (травень - серпень, 2022 рік) Читати далі
  • 1

Про нас

Більше 20 років ми допомагаємо молодим людям приймати найважливіші рішення у житті, такі як вибір професії, ВНЗ, побудова успішної кар'єри. Ми професійно збираємо та розповсюджуємо достовірну освітню інформацію, виявляємо та рекомендуємо можливості для отримання кращої освіти в Україні та за кордоном.


Наші проекти

Контакти