Вища освіта в Чехії. Де краще?
Різноманітність навчальних програм, невисокі витрати на проживання (близько 350-700 доларів на місяць), багата культура та зручне для подорожей розташування в самому центрі Європи - все це щороку мотивує близько 40 тисяч студентів здобувати освіту в Чехії.
Нещодавно країна увійшла до десятки найпопулярніших напрямків Erasmus+. Чехія пропонує широкий вибір програм англійською мовою вартістю 2-10 тисяч євро на рік, а для тих, хто розмовляє чеською, освіта абсолютно безкоштовно. На жаль, чеська - не найпопулярніша для вивчення мова в країнах СНД. Тож, швидше за все, вчити її доведеться заздалегідь. Краще - в Чехії, де спеціально для абітурієнтів пропонуються тривалі мовні курси в університетах. Ще одна невелика перешкода на шляху до вступу - нострифікація, або підтвердження шкільного атестату. Заяви розглядають самі вищі навчальні заклади в індивідуальному порядку, час розгляду - до 60 днів.
Затребувані напрями в Чехії приблизно ті ж, що й усюди - інженерні науки, інформаційні технології, медицина. У статті ми розглянемо докладніше досить вузьку галузь науки - медичну інженерію. З досягнень цього напряму досліджень - створення та пересадка штучних органів, імпланти та протези, кардіостимулятори та дефібрилятори, ультразвукові апарати та комп'ютерна томографія. Попит на медичних інженерів зростає, і Чехія може стати привабливим місцем для вивчення технологій у медицині. Чеський технологічний університет у Празі проводить численні дослідження, зокрема розробляє нові методики штучної вентиляції легенів, та активно залучає студентів - вони беруть участь у розробках, набувають практичного досвіду в сучасних лабораторіях та освоюють новітню апаратуру. Вартість року навчання в бакалавраті та магістратурі англійською мовою - близько п'яти тисяч євро. Схожі магістерські програми за нижчою ціною - 4 тисячі євро - пропонує технічний університет в Остраві.
У якому університеті здобути найпрестижнішу освіту?
Отже, де ж у Чеській Республіці можна здобути професію, яка була б одночасно і цікавою, і прибутковою? На це питання немає однозначної відповіді. Адже цікавих та престижних галузей діяльності в Чехії дуже багато.
Якщо вам хочеться стати інженером або архітектором, а також навчитися круто писати код і працювати в успішній IT-компанії, то варто звернути увагу на Чеський Технічний Університет у Празі, а також на Брненський Технічний Університет. Це топові вузи, які пропонують хороші навчальні програми у технічній галузі, ви обов'язково знайдете собі щось до душі.
Якщо вас цікавить економіка, менеджмент та фінанси, то безперечним лідером у цих галузях є Вища Школа Економіки у Празі. Тут навіть додати нічого. Також у Карловому університеті є дуже цікаві програми з цього напряму.
Якщо ви творча людина і не бачите себе в іншій сфері, подумайте про вступ до UMPRUM та AMU. У цих університетах усі спеціальності присвячені мистецтву.
Медицині найкраще вас навчать у Карловому Університеті, у ньому є одразу 5 медичних факультетів. Також хорошу медичну освіту можна здобути в Масариковому університеті.
Зверніть увагу на Південночеський університет - державний вуз, розташований у місті Чеське Будейовіце. Профіль вузу - природничі, гуманітарні та соціальні науки. Кампус вузу один із найкрасивіших у Чехії. Південночеський університет входить до світових рейтингів вузів, наприклад рейтинг THE у 2020 році поставив університет на 201-250 місце.
В університеті навчається майже 10000 студентів на 220 спеціальностях бакалаврату, магістратури та докторантури.
Університет складається з 8 факультетів: економічного, рибальства та охорони вод, філософського, педагогічного, природничого, теологічного, медично-соціального та землеробського.
Південночеський університет співпрацює з 400 університетами по всьому світу. Університет підтримує навчальні та дослідні поїздки студентів за кордон.
Також Південночеський університет пропонує студентам можливість отримати double degree у співпраці з закордонними партнерськими університетами.
Значний успіх Південночеського університету - відкриття унікального в європейських масштабах центру рибництва та охорони вод CENAKVA та відкриття власної полярної дослідницької станції на Шпіцбергені.
Але це не означає, що стати затребуваним фахівцем можна лише після навчання у цих навчальних закладах. У Чехії дуже багато інших відмінних університетів, і тільки від вас та ваших старань у навчанні залежать ваші майбутні успіхи у роботі.