Як українцям вступити до ВНЗ Словенії

У Словенії існує одна з найкращих систем вищої освіти, яка визнана не лише у Європі, а й у всьому світі.

Про це свідчать рейтинги Міжнародної стандартної класифікації освіти, в якій зазначено, що університети та інститути країни мають потужну наукову та технічну базу, яка дозволяє навчатися, отримувати академічні знання, проводити дослідження, реалізувати проекти, вивчати мови.

Навчання в Словенії foto2

Ступені вищої освіти

Вища освіта в Словенії має особливості, які відповідають поділу на кілька ступенів:

  • Дипломований спеціаліст (можна сказати, що відповідає здобуттю освіти в українських коледжах). Навчання триває 2-3 роки.
  • Бакалаврат - перша ступінь вищої освіти. Тривалість навчання 3-4 роки.
  • Магістр - 2 роки.
  • Кандидат наук - 3 роки.

Широкий вибір спеціальностей як природних, так і гуманітарних.

Наприклад, у 2022 році можна пройти навчання на факультетах: хімії, фізики, математики, інформатики, електротехніки, інженерних наук, філології, гуманітарних наук, туризму, спорту, права, менеджменту, економіки, медицини, мов.

Освіта в Словенії має велику кількість плюсів:
1. Велика кількість навчальних програм.
2. Високий рівень викладання та технічного оснащення.
3. Розвинена інфраструктура ВНЗ.
4. Проста процедура вступу.
5. Державна підтримка студентів.
6. Можливість отримати знижки, пільги, стипендії.
7. Спрямованість та орієнтованість на практичні знання, розвиток у студентів мотивації до самостійної роботи.

Університети Словенії

Словенія має 6 університетів та близько 50 менших незалежних вищих навчальних закладів, які пропонують численні навчальні програми з усіх областей. Усі словенські установи акредитовані
та відповідають необхідним національним стандартам якості.

Університет Любляни

Вчитися в цьому ВНЗ можна за 8 основними напрямками, у тому числі є програми і англійською мовою. Студенти університету беруть участь у численних проектах, змаганнях та олімпіадах.
Вартість одного року в Університеті Любляни залежить від обраного факультету та становить приблизно 6 600 євро/рік.

Університет Марібора

ВНЗ пропонує навчання на одному з 18 факультетів з усіх основних напрямків. На 2022 рік кількість студентів у цьому університеті досягла 13 000 осіб.
Вартість навчання складає від 3000 євро/рік.

Університет Приморська

Досить невеликий, порівняно з іншими, ВНЗ, навчатися в якому можна на 6 факультетах: менеджмент, туризм, педагогіка, гуманітарні науки та охорона здоров'я. Вивчати англійською можна одну з 7 програм у цих галузях.
Вартість навчання в Приморському університеті становить від 2 500 до 7 000 євро.
Академічний рік в університетах Словенії складається з двох семестрів - зимового, який починається у жовтні та триває до січня, та літнього, з лютого до кінця червня.
Відповідно до стандарту вищої освіти в Європі, у студентів має бути від 20 до 30 годин лекцій, практичних занять та семінарів на тиждень.

Навчання у Словенії англійською мовою

З моменту вступу Словенії в європейський союз до місцевих університетів почали приїжджати іноземці, а щоб їх ще більше залучити міністерство освіти країни подбало про створення програм, навчання яких ведеться англійською мовою, особливо на рівні магістра та доктора філософії.

Як вступити до словенського університету

Визначившись з навчальним закладом або обравши кілька, можна розпочати підготовку до вступу.
Насамперед варто написати в університет і точно дізнатися про всі вимоги до кандидатів. Після цього слід починати діяти.

Одна з вимог до вступників - добре знання словенської або англійської мови. Щоб підтвердити це, кандидат має складати мовний іспит та отримати потрібний бал (зазвичай університети вимагають рівень B1-B2). Складання мовних іспитів платне і проходить лише у певні дні.

Потім потрібно підготувати всі необхідні документи. Почати потрібно з легалізації та перекладу атестату та диплому. Ці документи, отримані в Україні, обов'язково вимагають апостилювання та засвідченого нотаріусом перекладу. Переклад може бути зроблений без нотаріального посвідчення, але в акредитованого перекладача.

Зазвичай кандидати забувають про такі деталі, як резюме та мотиваційний лист. Варто не поспішати і приділити достатньо часу для їх написання.

Подання документів до університетів Словенії відбувається через єдиний портал.

Університети Словенії foto1

Стипендії для іноземців

У Словенії надаються стипендії від держави. За них відповідає Центр підтримки мобільності та європейських програм (CMEPIUS). Щороку він виділяє близько 8 млн. євро. Також підтримує учнів освітній фонд "Ad futura". Він надає стипендії студентам, вік яких не більше 35 років, а період навчання не перевищує десяти місяців.

Імовірність отримати грант більше, якщо спеціальність потрібна у Словенії. Наразі потрібні фахівці з вищою освітою інженера-механіка, електротехніка, фармацевта, хіміка та будівельника.

Навчання на фармацевта у Словенії триває досить довго. Наприклад, в Університеті Любляни повний курс складає 5 років. Водночас для тих, хто вже має відповідний диплом, є спеціальні заочні та вечірні курси професійної підготовки за фахом "Фармацевтика".

Життя під час навчання у Словенії

Словенія - дивовижна країна. Іноземців вона вражає своєю природою, архітектурою та пам'ятками. Також у країні дуже хороший клімат: снігова, але не холодна, зима та тепле літо.

Більшість місцевих жителів добре розмовляють англійською мовою і завжди раді допомогти приїжджим.
Словенія чиста та спокійна країна для життя: на вулицях завжди прибрано, а рівень злочинності - найнижчий у Європі.

Словенія має унікальну природу. Хоча вихід до моря у країни зовсім невеликий - берег тягнеться всього 46 км, у Словенії є близько 300 водоспадів, безліч річок, а понад 50% території покрито лісами.
Також не варто забувати і про гори - в Альпах дуже популярний гірськолижний спорт, зайнятися яким пробує кожен іноземець, який приїхав до країни.

Словенія ідеально розташована в центральній частині Європи, тому можна легко та швидко подорожувати до найближчих країн на канікулах.

Рівень життя в Словенії досить високий, проте ціни в країні дуже прийнятні. Оренда кімнати чи студентського гуртожитку у словенських містах у 2022 році коштуватиме від 120 до 250 доларів на місяць. На харчування теж знадобиться менше, ніж у великих країнах Європи, близько 200-300 євро на місяць.

Щодо транспортної системи, то вона розвинена в Словенії добре. Дуже великою популярністю у студентів користуються проїзні квитки на місяць або цілий семестр. Проїзний квиток коштує близько 30-40 євро/місяць, а квиток на одну подорож - 1.3-2 євро.

За матеріалами Інтернет-ЗМІ

Журнал "Сучасна освіта" - останній випуск

  • Травень-Серпень 2022

    Абітурієнту 2022: Порядок вступу до вузів у 2022 році. Графік проведення НМТ. Путівник професій КПІ ім. Ігоря Сікорського у галузі електричної інженерії. Кращі університети України запрошують на навчання. Європейські університети пропонують українцям спрощений вступ і стипендії. Кращі університети Литви, Німеччини, Словенії запрошують українців на навчання в 2022 році. Читайте про все це в журналі "Сучасна освіта" №5 (травень - серпень, 2022 рік) Читати далі
  • 1

Про нас

Більше 20 років ми допомагаємо молодим людям приймати найважливіші рішення у житті, такі як вибір професії, ВНЗ, побудова успішної кар'єри. Ми професійно збираємо та розповсюджуємо достовірну освітню інформацію, виявляємо та рекомендуємо можливості для отримання кращої освіти в Україні та за кордоном.


Наші проекти

Контакти