Як отримати безкоштовну освіту у Великій Британії

Багато хто знає, що британська вища освіта - одна з найпрестижніших у світі. І справді, диплом, отриманий у цій країні, цінується скрізь. Причина цього - висококласні викладачі, потужна матеріально-технічна база у вишах, багатoвікові традиції та сучасні методики навчання.

Однак, поряд із усіма перевагами багатьох від вступу до вузу Великобританії зупиняє висока вартість. Втім, у цій країні існує велика кількість фондів, що виділяють стипендії на навчання як місцевим, так і іноземним студентам. Це допомагає значно здешевити або зробити навчання на туманному Альбіоні безкоштовним.

Навчання у Великій Британії foto1

Вартість навчання та класифікація вузів Великобританії

У Великій Британії всі заклади освіти, чи то школи чи університети, поділяються за формою власності. Вони можуть бути приватними або державними. Відповідно, перші існують за гроші, які витрачають на навчання студенти. Другі - фінансуються із державних джерел. Вступити до приватного вишу може студент із будь-якої країни світу. Тоді як у державний - лише резидент Великої Британії.
Від форми власності залежить і плата навчання. У приватних вишах вона вища. Загалом один академічний рік навчання в університеті Великобританії коштує від $16 000 до $22 000. У більшості випадків у цю суму включено проживання в кампусі та необхідні навчальні матеріали. Про харчування студентам необхідно подбати самостійно. Втім, це ще не все. Обов'язкова умова для відкриття студентської візи у Великій Британії - сума на рахунку в банку. Якщо консул визнає її недостатньою для життя на туманному Альбіоні протягом року, ваші шанси на отримання візи мінімальні.
Варто врахувати, що для програм бакалаврату у Великій Британії практично немає стипендій та грантів, які б повністю покривали ваше навчання. Зазвичай такі стипендії мають на увазі виплату близько 15% від усієї вартості навчання. Це суттєва допомога, проте вона не дозволяє вважати таку освіту безкоштовною. При цьому заробити власними силами іноземному студенту непросто. За законом він має право працювати не більше десяти годин на тиждень.
Чим вище рівень освіти, тим вище шанси отримати грант на навчання. Наприклад, для тих, хто вступає до магістратури, існує кілька десятків програм, що фінансують навчання. Однак для цього потрібно мати хорошу мотивацію на навчання, чудову успішність та досвід науково-дослідної роботи у вибраній сфері діяльності.

Основні стипендіальні програми для іноземних студентів

Програма Chevening
Це одна з найпопулярніших та найдоступніших стипендіальних програм. Її відкрив уряд Великої Британії. Вона фінансується МЗС країни та компаніями-партнерами. Гроші претендентам виділяються, як правило, на один академічний рік і лише для здобуття ступеня магістра наук.

До участі у "битві" за грант запрошуються білоруси, українці, молдавани, казахи, грузини, узбеки. Пріоритетні напрями навчання: спеціальності в галузі політики та міжнародних відносин, права та державного управління, економіки, бізнесу та інновацій, науки та космосу, журналістики.
Окрім покриття витрат на навчання, написання дисертації, транспорт та оформлення візи, програма передбачає щомісячну стипендію.

Стипендії компанії Shell
Програма Shell призначена для молодих людей віком до 35 років. Доступна тільки для тих претендентів, які добре володіють англійською мовою. Перевага надається тим студентам, які ніколи раніше не навчалися у Великій Британії. Представлений широкий спектр спеціальностей та напрямків.

Стипендія від Університету Вестмінстера
Цей університет надає величезну кількість стипендій для іноземних студентів. Причому серед них є стипендії для бакалаврату. Проте для магістрантів їх значно більше. Сюди запрошують представників так званих малих народів. Але це не виключає можливості участі у конкурсі на програму вихідців із країн СНД. Є стипендії на окремих факультетах або спеціальностях (наприклад, по дизайну, архітектурі) без прив'язки до країни проживання претендента. Програма покриває всі витрати: навчання, переліт туди і назад та проживання в International Students House.

Стипендії від Кевіна Спейсі
Знаменитий актор також допомагає іноземним студентам з усіх куточків планети здобути освіту у Великій Британії. Правда, як ви могли здогадатися, стипендія від його імені належить тільки тим, хто мріє стати актором, сценаристом або продюсером. Кожна стипендія покриває 10000 фунтів плати за навчання. Вона розрахована на трирічний бакалавр! Відповідно, лише за три роки навчання студенту буде виплачено 30 000 фунтів, які підуть на його навчання, утримання тощо. Спеціальностей, за якими проводиться набір, лише дві. По одній із них готують акторів театру та кіно, по другій - кінопродюсерів. Проте, слід пам'ятати, що до участі у конкурсі на програму претендента запрошує сам фонд. А, можливо, і особисто Кевін Спейсі.

Також існують інші стипендіальні програми для навчання у Великій Британії. Наприклад, гранти від університету в Едінбурзі; стипендіальна програма імені Веденфельда (фінансування навчання у аспірантурі Оксфордського університету); стипендії Cambridge Commonwealth, European & International Trust для України; Стипендія Королівського товариства.

До речі, для всіх бажаючих безкоштовно навчатися у Великій Британії, рекомендуємо зайти на сайт міжнародної організації British Council. У розділі "Навчання у Великій Британії" є безліч інформації про навчання у Великій Британії, а також є список програм, які надають претендентам гранти та стипендії, що дозволяють навчатися повністю безкоштовно або частково безкоштовно.

На завершення

В університетах Великобританії індивідуально ставляться до кожного студента. Це означає, що якщо ви дуже успішний і подаєте надії, то керівництво вишу може піти вам на зустріч і знизити вартість навчання. Наприклад, виходячи із скрутного фінансового стану вашої сім'ї. Також є преференції за "диплом з відзнакою" престижного вишу на батьківщині студента. Адже Великобританія - це країна, яка приваблює лише найкращих із найкращих студентів з усього світу.

Ми радимо вам визначитися зі спеціальністю та обрати кілька конкретних університетів, у яких ви хотіли б навчатися. Радимо звернути увагу на ці вузи: University of the Arts London, Cardiff University, University of Westminster, Sheffield Hallam University. Вони мають великі можливості з надання грантів і стипендій на навчання. На сайтах практично всіх закладів освіти у Великій Британії є необхідна інформація. У тому числі і про можливості безкоштовного навчання. Зазвичай вона знаходиться в розділі "Scholarships" (він не обов'язково називатиметься саме так, однак у пошуку по сайту варто вводити саме це слово).

Бажаємо здійснення мрії та удачі у навчанні!

Навчання у Великій Британії foto2

Журнал "Сучасна освіта" - останній випуск

  • Травень-Серпень 2022

    Абітурієнту 2022: Порядок вступу до вузів у 2022 році. Графік проведення НМТ. Путівник професій КПІ ім. Ігоря Сікорського у галузі електричної інженерії. Кращі університети України запрошують на навчання. Європейські університети пропонують українцям спрощений вступ і стипендії. Кращі університети Литви, Німеччини, Словенії запрошують українців на навчання в 2022 році. Читайте про все це в журналі "Сучасна освіта" №5 (травень - серпень, 2022 рік) Читати далі
  • 1

Про нас

Більше 20 років ми допомагаємо молодим людям приймати найважливіші рішення у житті, такі як вибір професії, ВНЗ, побудова успішної кар'єри. Ми професійно збираємо та розповсюджуємо достовірну освітню інформацію, виявляємо та рекомендуємо можливості для отримання кращої освіти в Україні та за кордоном.


Наші проекти

Контакти