Європейські університети пропонують спрощений вступ і стипендії

Студенти під час війни боронять свій фронт й мають безперешкодно продовжувати здобувати знання в обраній галузі. Адже після перемоги України саме молоді доведеться відбудовувати рідну країну.

Навчання в Європі foto1Університети Європи активно підтримують українців та пропонують безкоштовні програми навчання, житло та стипендії для наших студентів. Європейська організація з обміну студентами та викладачами Erasmus+ зібрала перелік пропозицій з Естонії, Литви, Німеччини, Італії, Бельгії, Чехії та Швейцарії.

Естонія

У 2022/2023 навчальному році Тартуський університет готовий створити до 250 додаткових студентських місць для бакалаврів та магістрів з України, а також надати можливість продовжити навчання у весняному семестрі та наступному академічному році.
Естонська Академія Мистецтв пропонує українським студентам безкоштовне навчання на чотирьох факультетах: образотворчого мистецтва, дизайну, архітектури та художньої культури.
Талліннський технічний університет надає можливості продовжити навчання для бакалаврів та магістрів. Умови можна знайти на його сайті.

Литва

Каунаський університет прикладних наук готовий підтримати абітурієнтів, які прибувають з України в результаті війни, надаючи:

 • Курси англійської та литовської мов
 • Безкоштовне проживання в гуртожитках
 • Допомога у пошуку стажування чи роботи
 • Онлайн-навчання, якщо необхідно
 • Психологічний супровід (англійською та російською мовами)
 • Доступ до Інтернету та послуги бібліотеки
 • Підтримка членів сімей заявників

Університет Вітовта Великого запрошує українських бакалаврів, магістрів та аспірантів продовжити навчання, надає стипендії та безкоштовне проживання.

Литовська морська академія готова прийняти 600-700 українських студентів, особливо студентів, що вивчають морський та внутрішній водний транспорт, а також програми логістики, менеджменту та інформаційних технологій.

Німеччина

Стипендіальна програма DAFI допомагає кваліфікованим студентам-біженцям, зокрема українцям, отримати ступінь бакалавра.

Берлінська школа економіки і права надає можливість продовжити або почати навчання для студентів-магістрів.

Університет Аугсбурга запрошує на магістерську програму "Міжнародний бізнес та фінанси". Заявку або лист можна надіслати на адреси: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. та Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Технічний університет Мюнхена заснував програму стипендій для початкового 6-місячного дослідницького перебування. Стипендіатів та їхні сім'ї також забезпечать житлом.

Італія

Університет Тусії пропонує підтримку українських студентів, аспірантів та викладацького складу. Так, навчальний заклад пропонує 20 стипендій для студентів тривалістю 6 місяців на загальну суму 4000 євро кожна (666,67 євро/місяць). Мова викладання: англійська або італійська.
Для українських дослідників, професорів, викладачів і техніко-адміністративного персоналу пропонують 4 внески тривалістю 6 місяців на загальну суму 6000 євро кожен (1000 євро/місяць).

Болонський університет пропонує всебічну підтримку студентів: стипендії, можливість продовжити навчання та психологічну підтримку.

Бельгія

Антверпенський університет запрошує українських студентів продовжити навчання, а також надає можливість розпочати навчання на магістратурі з осіннього семестру 2022 року.
Магістерські програми пропонуються голландською та англійською мовами. Наступний прийом для всіх програм відбудеться у вересні 2022 року.

Брюссельський університет пропонує можливості, щоб продовжити або розпочати навчання для українських студентів.

Чехія

39 чеських університетів пропонують різні форми допомоги українським студентам та науковцям, які опинилися у складній ситуації та потребують підтримки. Про кожен університет, його пропозиції та вимоги можна почитати за посиланнями https://osvita.in.net/abroad/63

Швейцарія

Базельський університет пропонує українським студентам швидкий доступ до навчання, надавши їм статус гостя. Для цього необхідно підтвердити здобуття вищої освіти в українському університеті, а також мати статус тимчасового захисту S.

Бернський університет прикладних наук висловлює солідарність та пропонує різноманітну підтримку українських студентів. Для продовження навчання необхідно володіти англійською на рівні щонайменше Intermediate.
Навчальний заклад допомагає українським студентам інтегруватися в міжнародні класи та забезпечує житлом.

Фонд Лоренца та Академія дизайну та мистецтва виділяють 20 стипендій для українських студентів на рік.
Навчальний заклад співпрацює з художніми академіями України та допомагає нашим студентам перейти на навчання до Швейцарії.

Джерело: https://vikna.tv, Олена Яковлєва

 

Журнал "Сучасна освіта" - останній випуск

 • Травень-Серпень 2022

  Абітурієнту 2022: Порядок вступу до вузів у 2022 році. Графік проведення НМТ. Путівник професій КПІ ім. Ігоря Сікорського у галузі електричної інженерії. Кращі університети України запрошують на навчання. Європейські університети пропонують українцям спрощений вступ і стипендії. Кращі університети Литви, Німеччини, Словенії запрошують українців на навчання в 2022 році. Читайте про все це в журналі "Сучасна освіта" №5 (травень - серпень, 2022 рік) Читати далі
 • 1

Про нас

Більше 20 років ми допомагаємо молодим людям приймати найважливіші рішення у житті, такі як вибір професії, ВНЗ, побудова успішної кар'єри. Ми професійно збираємо та розповсюджуємо достовірну освітню інформацію, виявляємо та рекомендуємо можливості для отримання кращої освіти в Україні та за кордоном.


Наші проекти

Контакти