IT-освіта за кордоном: вибираємо країну і вуз

IT-спеціальності - один з найбільш популярних навчальних напрямків в світі, фахівці в цій сфері стають все більш затребуваними. Адже ми живемо в епоху цифрових технологій, які впливають на все - від наукових досліджень до розвитку охорони здоров'я, транспорту, банківської справи, зв'язку. У цій статті розповімо, де готують найкращих IT-фахівців, як відрізнити хороший вуз і скільки коштує навчання.

Найбільш затребувані IT-спеціальності

Artificial Intelligence Engineer - Інженер з штучного інтелекту

Фахівці зі штучного інтелекту використовують алгоритми машинного навчання для спрощення завдань, зазвичай виконуваних людьми, включаючи розпізнавання мови, обробку зображень, управління бізнес-процесами і навіть діагностику захворювань.

Data Scientist - Дослідник даних

Фахівці з обробки даних повинні вміти зібрати великі обсяги складної необробленої інформації, яка може принести користь організації. На відміну від аналітиків даних, дослідники працюють над новими способами збору даних і їх аналізу.

Information Security Analyst - Аналітик інформаційної безпеки

Фахівці з інформаційної безпеки захищають комп'ютерні мережі і системи компанії: встановлюють брандмауери і програми шифрування даних для захисту конфіденційної інформації, готують звіти, в яких документуються порушення безпеки і розмір збитку, розробляють стандарти безпеки і т. д.

Software Engineer - Розробник програмного забезпечення

Програмні інженери розробляють програмне забезпечення, яке включає обчислювальні утиліти і операційні системи, веб-браузери, програми баз даних і ін. В розробку ПО вкладаються великі кошти через зростання залежності від мобільних технологій, стартапів, підтримуваних венчурним капіталом, потребою в технологічних рішеннях в найрізноманітніших галузях.

Computer Research Scientist - Дослідник комп'ютерних технологій

Вчені, які ведуть комп'ютерні та інформаційні дослідження, працюють на більш теоретичному рівні, ніж інші IT-фахівці. Вони потрібні в компаніях, які проектують комп'ютерні системи, відділах досліджень і розробок, а також в коледжах і університетах. Такі фахівці застосовують теоретичний досвід та інновації для створення нових технологій, розробляють рішення проблем, пов'язаних з комп'ютерним обладнанням і ПЗ, і т. д.

Data Analyst - Аналітик даних

Аналітик обробляє дані для виявлення тенденцій, які допомагають менеджерам приймати стратегічні рішення. На відміну від дослідника даних, аналітик витрачає більше часу на рутинний аналіз, тобто витягує сенс з уже зібраних даних. Зазвичай такий фахівець працює над відповідями на конкретні питання про бізнес.

IT Manager - Інформаційний менеджер

IT-менеджер - сполучна ланка між менеджерами і технічним відділом компанії. Такі фахівці ставлять технічні завдання програмістам, ведуть переговори з постачальниками про обслуговування поточних продуктів або придбанні нових, керують проектами і ін. Для успішної роботи необхідні і управлінські, і технічні навички.

Database Administrator - Адміністратор баз даних

Адміністратори займаються зберіганням і організацією даних компанії, які можуть включати конфіденційні фінансові розрахунки, звіти про роботу з клієнтами та ін.

Web Developer - Веб-розробник

Веб-розробники відповідають за створення, дизайн і верстку сайту відповідно до вимог компанії. Такі фахівці повинні володіти навичками графічного дизайну та програмування. Також розробник зазвичай допомагає в обслуговуванні сайту.

Mobile Application Developer - Розробник мобільних додатків

В обов'язки розробників мобільних додатків входять створення і тестування програм для телефонів і планшетів. Такі фахівці можуть працювати в команді з графічними дизайнерами, фахівцями з обробки даних та іншими експертами з програмного забезпечення.

Від чого залежить якісна підготовка по IT-напрямку?

Кар'єра в сфері інформаційних технологій набуває все більшої популярності, тому безліч університетів по всьому світу пропонують навчання IT-спеціальностям. Важливо пам'ятати, що якісна IT-освіта складається з декількох чинників.

Хороша база по математиці

Робота в IT-напрямах неможлива без міцного математичного фундаменту. При виборі університету ознайомтеся з навчальним планом по спеціальності, яка вас цікавить. Зверніть увагу на те, щоб в перші роки навчання достатній час приділявся математиці.

Викладацький склад

У сфері IT краще вчитися у практиків, а не у теоретиків, якими б регаліями і науковими досягненнями вони не володіли. Технології швидко змінюються, знання застарівають і оновлюються - в такій динамічній сфері постійна практика вчителя принципово важлива.

Практика і працевлаштування

При навчанні будь-яким IT-спеціальностям найважливіший фактор успіху - досвід. Не випадково багато успішних програмістів не мають спеціальної освіти. Дізнайтеся, з якими організаціями співпрацює ваш університет, чи є там можливості для стажувань.

Чому абітурієнти IT-напрямків обирають навчання за кордоном?

  • Навчання в технологічних центрах світу. Вивчати IT корисно там, де в інформатику і технологію щедро вкладають. Наприклад, Університет Піттсбурга в Пенсільванії витрачає майже 80 млн доларів на рік на інженерні дослідження.
  • Підготовка до глобальної індустрії. Студенти і випускники IT-спеціальностей працюють в глобальному технологічному середовищі. У цьому допомагає гарне розуміння культурних відмінностей, яке прищеплює навчання за кордоном.
  • Гнучкі можливості навчання. Багато вузів за кордоном дозволяють підібрати варіанти навчання, які підходять під індивідуальні потреби. Наприклад, якщо студент хоче вивчати біоінформатику, він може вступити в один із спеціалізованих інститутів, що фінансуються Національної медичної бібліотекою США. Навчання в рідній країні звужує коло можливостей.

ІТ-освіта  foto2

Найпопулярніші країни для вивчення IT

США

Тут розташовані такі престижні технологічні та інженерні вузи, як Массачусетський технологічний інститут, Калтех, Стенфорд або Колумбійський університет.
Також в США знаходяться штаб-квартири всіх великих IT-компаній - Google, Apple, Microsoft, Facebook.

Назва внз Місто Вартість на рік
Oregon State University Корвалліс $31,250
Pace University Нью Йорк $43,624
Illinois State University Блумінгтон-Нормал $26,281

Канада

У Канаді для випускників середніх шкіл підійдуть 2-3 річні дипломні IT програми та 4-річні бакалаврські. Для тих, хто має вищу освіту, пропонуються 1-2 річні post-graduate.
Якщо ви бажаєте швидко опанувати практичні навички та вигідно працевлаштуватися в Канаді - 2-річна IT програма коледжу буде ідеальним варіантом. На багатьох IT-спеціальностях передбачено від 1 до кількох семестрів оплачуваної практики, що набагато підвищує ваші шанси знайти роботу після закінчення навчання.

Назва внз Місто Вртість на рік
Fanshawe College Лондон (Ontario) $14,900
Conestoga College Кітченер (Ontario) $14,600
Seneca College Торонто (Ontario) $15,150

Німеччина

Одна з найбільш розвинених країн ЄС в області оцифровування бізнесу, технологічних навичок і цифрових державних послуг. Країна славиться великою кількістю стартапів і технологічних організацій, а також великих транснаціональних компаній, які відкривають дочірні підприємства по всій Європі.

Великі роботодавці комп'ютерних інженерів і розробників - Deutsche Bank, Siemens, Skytec, BMW, Daimler.

Великобританія

У Великобританії процвітає технологічний сектор: його вартість зросла на 14 млрд фунтів стерлінгів в останні роки. При цьому попит значно перевищує пропозицію: приблизно 50% британських підприємств виявляють брак кваліфікованих IT-фахівців.

У Великобританії розташовані кілька відомих технологічних компаній: Hewlett-Packard, STMicroelectronics, Infineon, Toshiba. Тут же знаходяться стартапи, які обіцяють фантастичні можливості в галузі: Xmos, Clementine, Netsight, а також стартап нашого співвітчизника Миколи Сторонського Revolut - проект на стику банкінка і IT, який оцінюється в мільярди доларів.

Назва внз Місто Вартість на рік, фунтів стерлінгів
Foundation в Kaplan Лондон 18,252
Foundation в Kings Оксфорд 17,190
A-levels в Abbey DLD Кембридж 29,000

Ірландія

Саме тут, в Дубліні, знаходиться європейська штаб-квартира Google. Країна невелика, тому тут легко встановити важливі зв'язки, які допоможуть будувати кар'єру.

У порівнянні з іншими англомовними країнами, Ірландія відрізняється доступністю освіти: ціни на навчання і проживання тут значно нижче, ніж, наприклад, у Великій Британії.

Тут багато пільг для студентів, є можливість працювати зі студентською візою. Уряд Ірландії дозволив іноземним студентам залишатися в країні на 24 місяці для працевлаштування, тому тут початківці фахівці легко починають кар'єрний шлях.

Чи буває безкоштовна IT освіта?

Приклади цін на IT спеціальності ми вже написали вище. Тут хочемо уточнити, що здобути IT освіту за кордоном безкоштовно практично неможливо. Можна зменшити вартість навчання завдяки стипендіям або отримати грант на навчання. Але для цього вам потрібно бути дуже талановитим студентом та показувати чудові результати навчання.

Чи можливо отримувати стипендії?

Так, багато університетів охоче дають студентам стипендії на навчання. Тут важливо розуміти, що під стипендією мається на увазі знижка на навчання, а не грошова виплата. Університет може суттєво знизити вам ціну на навчання, але він не виплачуватиме вам стипендію грошима, як це відбувається в Україні.

За матеріалами Інтернет-ЗМІ

 ІТ-освіта foto1

Журнал "Сучасна освіта" - останній випуск

  • Березень 2024

    Абітурієнту 2024 – Спеціальність 231 «Соціальна робота» – де вчитися в 2024 році (коледжі, університети України). Спеціальність 033 «Філософія» - умови вступу, довідник ЗВО України. Бакалавр – яка це освіта і чи потрібно навчатися далі? Вступ на бакалаврат – 2024: календар проведення НМТ. Навчання під звуки війни – історія ПТУ №14 м. Нова Каховка. НТУУ «КПІ імені Ігоря Сікорського» запрошує на навчання. Кращі університети світу для вивчення авіації – огляд, умови вступу і навчання. ВНЗ Греції: куди йти вчитися. Університети Республіки Кіпр запрошують на навчання українців. Як виїхати за кордон за візою цифрового кочівника? Як в Міжнародному космічному університеті готують майбутніх космонавтів. Читайте про все це в журналі «Сучасна освіта» №3 (березень, 2024 рік) Читати далі
  • 1

Підписуйтесь!

Якщо вам подобається те, що ви читаєте в Інтернеті, чому б не скористатися нашою підпискою. Ви будете отримувати на електронну пошту номер журналу одразу після його виходу в світ. Ми підготували для вас корисний сервіс «Безкоштовну он-лайн передплату» на свіжий випуск журналу «Сучасна Освіта». Щоб підписатись, заповніть форму.

Журнал «Сучасна Освіта» постійно зростає, прагнучи надавати високоякісний контент, який вітається різноманітною спільнотою студентів. Розповідаючи про кращі навчальні заклади, а також останні академічні тенденції, ми допомагаємо нашим читачам бути в курсі того, що відбувається у сфері освіти. Читайте, аналізуйте, вирішуйте - ми допоможемо!

Про нас

Більше 20 років ми допомагаємо молодим людям приймати найважливіші рішення у житті, такі як вибір професії, ВНЗ, побудова успішної кар'єри. Ми професійно збираємо та розповсюджуємо достовірну освітню інформацію, виявляємо та рекомендуємо можливості для отримання кращої освіти в Україні та за кордоном.


Наші проекти

Контакти