Мрієте навчатись за кордоном після 11 класу?

Багатьох випускників цікавить питання: "Чи можна виїхати на навчання за кордон відразу після 11 класу?". Деякі з них чули про те, що не в усі вузи приймають іноземців, які тільки що закінчили школу, інші не впевнені в своєму рівні англійської або просто побоюються конкуренції в процесі вступу.

Одним словом, виникає більше запитань, ніж відповідей. У цій статті ми постараємося розібратися - чи можна насправді почати вчитися за кордоном після 11 класу і, головне, чи варто це робити?

Навчання за кордоном після школи foto2

Багато що залежить від країни

Якщо ви хочете вступити до іноземного університету після закінчення школи, ви, напевно, знаєте, в якій країні хотіли б жити і вчитися.

Однак варто пам'ятати про те, що чи зможете ви вступити до закордонного вузу відразу після закінчення української школи, багато в чому залежить від країни і правил конкретного навчального закладу.

Справа в тому, що не у всіх країнах система освіти передбачає вступ до університету відразу після школи, тим більше для іноземних студентів. Причин тут декілька:

По-перше, 11 класів української школи - це 11 років навчання. У деяких країнах цього навчального стажу недостатньо для того, щоб подавати документи на вступ до вищого навчального закладу

По-друге, система освіти деяких країн передбачає "проміжну ланку" між шкільною і університетською освітою. Це може бути навчання в політеху або обов'язкові курси з підготовки до навчання в університеті (зазвичай поширюється саме на іноземних студентів)

Так, наприклад, в Америці існує необов'язкова, але бажана система підготовчих доуніверситетських курсів - Community College. Такі курси припускають не тільки підготовку до навчання в університеті, а й поліпшення академічних показників студентів, і практично гарантують успішний вступ до вищого навчального закладу.

Тим часом, в Сінгапурі всі бажаючі вступити до університету зобов'язані пройти попереднє навчання на території країни. Для іноземних студентів це виражається в проходженні річних курсів Foundation, навчанні в місцевій середній школі (1-2 роки) або в політеху за обраною спеціальністю. Тільки після цього студент має право подавати документи в один з сінгапурських університетів.

У той же час існують країни, вступити до університетів яких можна і відразу після закінчення української школи. До них відносяться, наприклад, Англія, Австралія, Канада, Нова Зеландія, Чехія і Фінляндія. У цих країнах, також як і в США, є опція проходження підготовчих мовних або академічних курсів, однак, ця умова не є обов'язковою для подачі документів до вузу.

Навчання за кордоном після школи foto1

Багато що залежить від самого студента

Відзначимо, що далеко не у всіх випускників українських шкіл є реальна можливість вступити до закордонного університету відразу після 11 класу. Найвищі шанси, звичайно ж, у тих, хто заздалегідь поставив перед собою мету - вступити на навчання за кордон. Такі учні ще за кілька років до закінчення школи вибирають країну і навіть університет, починають старанно вивчати необхідну іноземну мову і доводять свої академічні показники до відповідності вимогам вузу.

У разі, якщо ви не робили всього цього, а просто захотіли навчатися за кордоном уже в кінці 11 класу, скажімо прямо - ваші шанси на швидкий вступ невеликі. Навчання в іншій країні, особливо в престижному вузі, зазвичай передбачає серйозний процес підготовки, без якого вступити до університету дуже складно.

Ви зможете вступити до університету після 11 класу, якщо:

 • Ваші знання англійської або іншої необхідної мови знаходяться на досить високому рівні
 • У вас на руках є сертифікат про здачу мовного іспиту (TOEFL, IELTS і т.д.) з хорошим балом
 • Ваші академічні показники досить високі
 • Ви можете розраховувати на отримання рекомендаційного листа, що характеризує вас, як серйозного і цілеспрямованого учня
 • Ви точно визначилися з місцем навчання за кордоном
 • Ви або ваші батьки маєте фінансову можливість оплачувати навчання за кордоном

У разі, якщо ви не відповідаєте цьому списку, але мрієте про навчання за кордоном, - не впадайте у відчай! За кілька років наполегливих занять ви цілком можете підняти свій мовний і академічний рівень, здати необхідні іспити, знайти відповідний для себе іноземний вуз. В такому випадку саме вам можуть стати в нагоді курси з підготовки до вступу в університет, а стипендії та гранти для іноземних студентів можуть виручити вас при фінансуванні навчання.

Чи варто вступати одразу після 11 класу?

Розглянемо основні плюси і мінуси від'їзду на навчання за кордон відразу після закінчення української школи.

Плюси

 • Ви не витрачаєте дорогоцінні роки і цілеспрямовано йдете до своєї мрії
 • Ви не встигаєте вийти з процесу напруженого навчання і відвикнути від нього
 • Ви отримаєте ступінь бакалавра у віці, в якому багато інших тільки вступають до ВНЗ
 • Ви швидко підкріпите теоретичні знання іноземної мови практичними навичками

Мінуси

 • Крім підготовки до здачі випускних іспитів, в 11 класі ви будете зайняті трудомістким процесом вступу до іноземного вишу
 • В силу віку або психологічної непідготовленості різка зміна місця проживання і навчання може викликати стрес
 • Ви зовсім не встигнете відволіктися і відпочити від навчання. Протягом двох років (11 клас і 1 рік в університеті) ви будете зайняті напруженим навчанням, здачею безлічі іспитів, тестів, збором і подачею документів
 • Ви повинні бути готові до того, що, можливо, не зможете вступити до вузу з першої спроби, в разі, якщо ваші мовні або академічні показники недостатньо гарні

Вступ до вузу

Навчання за кордоном після школи foto3Якщо ви все ж вирішили почати вчитися в іноземному університеті відразу після закінчення української школи, дотримуйтесь цієї інструкції:

 • Як можна раніше (мінімум за 1-2 рік) виберіть університет в країні, в якій можна почати навчання в вузі відразу після 11 класу української школи
 • Не зайвим буде з'їздити в цю країну і відвідати університет, щоб переконатися в своєму рішенні
 • Посилено займайтеся вивчення потрібного іноземної мови
 • У період навчання в 11 класі отримайте необхідні сертифікати про проходження міжнародних мовних іспитів
 • Ознайомтеся з університетськими вимогами до іноземних студентів і доведіть свої показники до цих вимог
 • Отримайте кілька хороших, правильно складених рекомендаційних листів від своїх викладачів
 • Дізнайтеся про необхідні документи для подачі в університет, зберіть їх і подавайте точно в строк
 • Заздалегідь займіться питанням оформлення закордонного паспорта і візи, необхідної для в'їзду в країну навчання.

За матеріалами Інтернет-ЗМІ

Журнал "Сучасна освіта" - останній випуск

 • Травень-Серпень 2022

  Абітурієнту 2022: Порядок вступу до вузів у 2022 році. Графік проведення НМТ. Путівник професій КПІ ім. Ігоря Сікорського у галузі електричної інженерії. Кращі університети України запрошують на навчання. Європейські університети пропонують українцям спрощений вступ і стипендії. Кращі університети Литви, Німеччини, Словенії запрошують українців на навчання в 2022 році. Читайте про все це в журналі "Сучасна освіта" №5 (травень - серпень, 2022 рік) Читати далі
 • 1

Про нас

Більше 20 років ми допомагаємо молодим людям приймати найважливіші рішення у житті, такі як вибір професії, ВНЗ, побудова успішної кар'єри. Ми професійно збираємо та розповсюджуємо достовірну освітню інформацію, виявляємо та рекомендуємо можливості для отримання кращої освіти в Україні та за кордоном.


Наші проекти

Контакти